CHOCIANÓW


  • piknik przedszkole
  • taniec współczesny-gimnazjum
  • Wrzos
  • Brat naszego boga
  • zajęcia dla dzieci-cyrk
  • festyn na rynku

Zapraszamy na zawody OSP

Email Drukuj PDF

23 czerwca 2013 r. na boisku sportowym w Trzebnicach odbędą się gminne zawody sportowo - pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Chocianów. Początek zawodów o godz. 12.00.

Zapraszamy do kibicowania drużynom stażackim.

PIKNIK RODZINNY W PRZEDSZKOLU

Email Drukuj PDF

SOBOTA 08.06.2013 w godzinach 9.00 – 14.00

Zapraszamy wszystkie przedszkolaki wraz z rodzicami na „PIKNIK RODZINNY ",

który odbędzie się w ogrodzie przedszkolnym.

Finał przygody z książką w Szklarach Dolnych

Email Drukuj PDF

Natalia Szkolnicka, Wiktoria Tomaszewicz i Urszula Szkolnicka ze Szkoły Podstawowej w Szklarach Dolnych zostały finalistkami projektu „Moja przygoda z książką". Projekt Fundacji Orange, mający na celu zapoznanie dzieci z kulisami tworzenia książek, realizowany był przez ostatnie 5 miesięcy przez Bibliotekę Miasta i Gminy w Chocianowie, przy współpracy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych i Chocianowskiego Ośrodka Kultury.

28 maja 2013 r. odbył się uroczysty finał projektu, podczas którego zaprezentowano prace książkowe 26 dzieci uczestniczących w „przygodzie" i ogłoszono zwycięzców. Poza wymienionymi uczennicami, przyznano jeszcze trzy wyróżnienie dla: Darii Kraczkowskiej, Magdaleny Herbut i Weroniki Szechnickiej. Na spotkanie przybyli, poza uczniami i rodzicami oraz pracownikami szkoły, również zaproszeni goście: Regina Olszewska – Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Chocianowie, Marian Sambor – Przewodniczący Komisji Rady Miejskiej ds. Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki wraz z radnymi (przyjaciółmi szkoły) Edwardem Kisielewiczem i Henrykiem Osolińskim. W imieniu Burmistrza Romana Kowalskiego, pani Sekretarz wręczyła wszystkim uczestnikom projektu z klas III, IV, V i VI pamiątkowe dyplomy. Rada Rodziców przygotowała natomiast słodki poczęstunek. Wyróżnione uczennice otrzymały ponadto nagrody ufundowane przez Związek Gmin Zagłębia Miedziowego, a także książki od dyrekcji biblioteki i szkoły. Jak zapowiedziała Ewa Król – Dyrektor Biblioteki Miasta i Gminy w Chocianowie dołoży ona wszelkich starań, aby choć jedna z prac wydana została w formie książkowej. Przyznała również, że jest bardzo dumna z dzieci ze Szklar Dolnych, gdyż ich prace przerosły oczekiwania organizatorów. Alina Hnatyszak - Dyrektor SP w Szklarach Dolnych dodała językiem młodzieżowym, że książki wykonane przez jej podopiecznych są po prostu „the best" :) Warto dodać, iż uroczystość uświetnił premierowy występ grupy tańca towarzyskiego, działającej od kilku miesięcy w szkole.

Po majówce...

Email Drukuj PDF

3-go maja w Parku Miejskim odbyła się impreza plenerowa pn. „Majówka z CHOKIEM”. Mimo niesprzyjającej aury, pracownicy ośrodka kultury od rana dzielnie przygotowywali miejsce majówki. Gdy wybiła godzina 15:00, wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy, a konferansjer przypomniał o szczególnym, historycznym wymiarze tej daty. Następnie popisowy koncert pieśni patriotycznych dała Orkiestra Dęta działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Chocianowie pod kierownictwem kapelmistrza Wiesława Drożdża. Po tych patriotycznych akcentach, sceną zawładnęła utalentowana młodzież z naszego miasta. Grupa taneczna uczennic z Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi zatańczyła taniec nowoczesny, a Jagoda Grzelka zaśpiewała piosenkę pt. „Rękawiczki”. Podczas tegorocznej majówki odbyło się także uroczyste wręczenie statuetek finalistom III-go Festiwalu Piosenki. W kategorii szkoły podstawowej wyróżnieni zostali: Klaudia Wieruszewska, Hubert Matuszak, Jagoda Kanabaj, Adriana Kowalska, zaś w kategorii gimnazjum: Jagoda Grzelka, Justyna Bartosz i Katarzyna Rosa. O 17:00 na scenie pojawił się wybuchowy kabaret Kałasznikow. Artyści swoimi skeczami rozśmieszyli publiczność do łez. Gwiazdą wieczoru był jednak zespół Sierociniec pochodzący z Częstochowy. Nawet strugi deszczu nie przeszkodziły im w rozkołysaniu zmarzniętych mieszkańców. Na zakończenie pierwszego dnia zabawę taneczną poprowadził DJ.

Drugi dzień majówki upływał pod znakiem integracji gmin należących do Związku Gmin Zagłębia Miedziowego. Organizatorami uroczystości w tym dniu była Gmina Chocianów, Chocianowski Ośrodek Kultury i Związek Gmin Zagłębia Miedziowego. Pogoda była dla nas łaskawsza, a zza deszczowych chmur wyjrzało wreszcie słońce. O 11:00 na boisku przy Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi odbył się turniej piłki nożnej. W sportowe szranki stanęło sześć drużyn z Chocianowa i Sobina w kategoriach: młodzież i open. O 15:00 w parku rozpoczął się główny blok imprez. Bogatą prezentację dorobku kulturalnego przygotowali przedstawiciele z gminy Polkowice, Jerzmanowej i Pęcławia. Na scenie wystąpili Jaczowiacy, Sobinianie i Pęcławianki. Nie zabrakło również występów tanecznych w wykonaniu grup Pani Doroty Bożek-Chrobak i dzieci z Sobina. Następnie odbył się konkurs kulinarny pn. „Związkowe grillowanie”. A gdy potrawy z grilla zostały już zjedzone, do wspólnego tańca ZUMBA porwała zgromadzonych Pani Magda Korczowska. Atrakcją tego wieczoru był występ rokowego zespołu Giflof. Tegoroczne obchody majówki zakończyła zabawa taneczna.