CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Wielki sukces chocianowskiego chóru Soli Deo!

Email Drukuj PDF

41 zespołów z całej Polski wzięło udział w 26 Ogólnopolskim Festiwalu Grup Śpiewaczych ZIEMIA I PIEŚŃ w Szprotawie. Wśród lauereatów konkursu znalazł się chocianowski chór Soli Deo!

Odbyły się w sumie 3 koncerty przeglądowe festiwalu, w których uczestniczyło 41 zespołów z całej Polski, wybranych wcześniej w eliminacjach przez Radę Artystyczną. Dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zespoły prezentowały się również w 2 koncertach konkursowych pieśni i piosenki patriotycznej.


Chór Soli Deo z Chocianowa występował w obydwu kategoriach. W niedzielę odbył się Koncert Galowy, do uczestnictwa w którym zespoły otrzymały zaproszenie, m.in. nasz Chór Soli Deo, który został poproszony o wykonanie pieśni pt. Modlitwa o Pokój. Rada Artystyczna doceniła nasz chór przyznając mu miano LAUREATA Festiwalu.

Gratulujemy dyrygentowi - Pani Lidii Mazur, Prezesowi Stowarzyszenia Wiesławowi Ślipko wraz z Zarządem i wszystkim członkom Chóru :-)

Chór Soli Deo jest chórem 4 głosowym, wykonuje pieśni religijne i piosenki patriotyczne. Jest organizatorem Przeglądu Kolęd "Hej kolęda, kolęda" w Chocianowie. Od roku 2017 jest Stowarzyszeniem, rozwija się, uczestniczy w projektach i śpiewa na zaproszenie innych gmin.
Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

InformatorWane i Poyteczne


23. kwietnia 2019

Imieniny obchodzą:
Helena, Jerzy, Wojciech