CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

OSP Szklary Dolne oficjalnie z nowym wozem!

Email Drukuj PDF

Ponad 740 tysięcy złotych kosztował nowy wóz strażacki dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Szklarach Dolnych. Wieloletnie starania druhów o nowy sprzęt gaśniczy, wspierał sam włodarz miasta- Franciszek Skibicki Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów. Podczas gminnych obchodów Dnia Strażaka nie brakowało słów wdzięczności za cierpliwość i poświęcenie strażaków.


Nowoczesny sprzęt ratowniczo- gaśniczy jest wynikiem wieloletnich starań gminy oraz druhów ochotników o finansowe wsparcie. Nowy pojazd ratowniczo gaśniczy zabudowany na Iveco przez firmę Szcześniak został oficjalnie „przywitany” przez druhów OSP Szklary Dolne oraz mieszkańców wsi. –To wielkie wydarzenie, na które czekaliśmy lata- komentuje Krystian Dziki z OSP Szklary Dolne.

-Tylko upór i determinacja naszych druhów doprowadziła do tego, że udało się pozyskać to dofinansowanie. Jestem dumny z ich działań! Obowiązkiem chocianowskiego samorządu jest wspierać młodych adeptów pożarnictwa i wspierać ich działania na każdym etapie- mówił Franciszek Skibicki, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów.
Tegorocznym, gminnym obchodom Dnia Strażaka w Szklarach Dolnych (gm. Chocianów) towarzyszyła uroczysta msza święta oraz poświęcenie nowego, średniego ratowniczo- gaśniczego 4x4. Nowy wóz kosztował dokładnie 743 166 zł, z czego ponad 220 tysięcy zł to finansowe wsparcie z Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego, 80 tysięcy zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, 35 tysięcy zł z Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu oraz 408 tysięcy złotych, które przeznaczyła Gmina Chocianów.

Pozyskanie dofinansowania nie należało jednak do najłatwiejszych zadań. Gmina Chocianów już w 2016 roku rozpoczęła starania się o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, w dziedzinie Bezpieczeństwa. Kryteria zostały wówczas spełnione, jednak w ostatnim etapie, jednostka dostała negatywną odpowiedź. Następnie druhowie ze Szklar Dolnych złożyli wniosek do Komendanta Głównego PSP o dofinansowanie ze środków MSWiA i KSRG. Starania znów zakończyły się fiaskiem. W tym czasie gmina podjęła także uchwały o gotowości poniesienia kosztów wymaganej inwestycji.
 

InformatorWane i Poyteczne


26. marca 2019

Imieniny obchodzą:
Manuela, Nikifor, Teodor