CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Chocianowski Budżet Obywatelski

Email Drukuj PDF

Mieszkańcy Miasta i Gminy Chocianów będą mogli zgłaszać swoje projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wnioski zgłoszeniowe propozycji zadań do BO będzie można składać już niedługo. Termin potrwa do 25 maja.

 

Na Budżet Obywatelski Gmina Chocianów planuje wydać, nie 50 tysięcy złotych- jak to było w pierwotnych planach, a 90 tysięcy złotych. Tym samym koszt realizacji proponowanego zadania na terenie miasta Chocianów nie może przekroczyć 50 tysięcy zł, natomiast na terenie wiejskim- 40 tysięcy zł. O przeznaczaniu tych kwot zdecydują mieszkańcy miasta i gminy Chocianów zgłaszając swoje projekty, a później na nie głosując.

-Budżet obywatelski to otwarty i przejrzysty proces dyskusji, który nie tylko pozwoli rozpoznać preferencje i oczekiwania mieszkańców ale przede wszystkim zaangażuje i zintegruje społeczność lokalną. Przyczyni się również do wzrostu świadomości mieszkańców oraz wiedzy na temat możliwości, zakresu oraz kosztów realizacji zadań samorządu gminnego- wyjaśnia Franciszek Skibicki Burmistrz Miasta Gminy Chocianów.

Propozycję zadania do Budżetu Obywatelskiego będzie mógł zgłosić każdy mieszkaniec Gminy Chocianów ujęty w rejestrze wyborców Gminy Chocianów. Zadania, które będą realizowane powinny należeć do zadań własnych gminy oraz zlokalizowane na terenach stanowiących własność Gminy Chocianów.  Nie mogą to być jednak inwestycje związane z remontem infrastruktury drogowej, remontem i wyposażaniem ośrodków kultury oraz świetlic wiejskich, czy też wykonanie wyłącznie dokumentacji projektowej.

Głosowanie przeprowadzone zostanie na specjalnej, elektronicznej platformie i będzie polegało na wypełnieniu interaktywnego formularza do głosowania. Każdy mieszkaniec Gminy Chocianów będzie mógł oddać tylko jeden głos i tylko na jeden projekt.
O wszystkich informacjach będziemy informować Państwa na bieżąco.

 

InformatorWane i Poyteczne


26. marca 2019

Imieniny obchodzą:
Manuela, Nikifor, Teodor