CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Szczepienia za darmo przeciwko pneumokokom

Email Drukuj PDF

Ministerstwo Zdrowia zachęca rodziców, by zaszczepili swoje dzieci przeciwko pneumokokom. Z darmowych szczepień skorzystać mogą dzieci do 5 roku życia, z roczników 2013- 2016.

Od 20 marca do 29 czerwca rodzice i opiekunowie będą mogli zaszczepić bezpłatnie swoje dzieci przeciwko pneumokokom. Szczepienia obejmują dzieci do 5 roku życia, z roczników 2013- 2016. Wystarczy zgłosić się do swojej przychodni, czy lekarza z dzieckiem na kwalifikację lekarską do 20 kwietnia.

-Szczepienia wykonywane jest za pomocą 10- walentnej szczepionki Synflorix, zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego. Schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w okresie 2 miesięcy- czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia. To ta sama szczepionka, która podawana jest w ramach obowiązkowego kalendarza szczepień. Zarówno pierwsza, jak i druga dawka szczepienia jest za darmo.

Zaszczepić warto, bowiem zakażenia pneumokokowe są przyczyną wielu chorób u dzieci, tj. zapalenie ucha środkowego, zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych, czy też posocznicę pneumokokową.

Szczepić warto, bowiem powszechne szczepienia przeciw pneumokokom wykazują wysoką skuteczność  przeciw Inwazyjnej Chorobie Pneumokokowej. Chronią także przed zakażeniami wywołanymi przez lekoodporne szczepy pneumokoków.
 
 
 
 

InformatorWane i Poyteczne


22. marca 2019

Imieniny obchodzą:
Katarzyna, Kazimierz, Paweł