CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Po raz pierwszy w obcym języku

Email Drukuj PDF

20 osób wzięło udział w I Gminnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Wokaliści wykonali utwory w języku niemieckim, angielskim i francuskim. Najlepsi zaprezentują  się w czasie gminnego święta Dni Jagody już w lipcu.
 

Wokaliści – finaliści etapów szkolnych, rywalizowali w kategoriach soliści i zespoły na poziomach klas I-III i IV-VI szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu gminy Chocianów. Uczniowie zaprezentowali największe muzyczne hity tj. „Vom selben Stern” niemieckiej formacji Ich Und Ich,  czy też francuskie „Aux Champs Elysses”. Młodzi wykonawcy przyznają, że przygotowywania do konkursu trwały długo, ale sprawiły im mnóstwo przyjemności. –Śpiewam od 10 lat i uwielbiam to robić. Najważniejsze to opanować obcojęzyczny akcent i zapamiętać tekst. Reszta jest już kwestią głosu- mówi Adrianna Kowalska, uczennica gimnazjum.
W kategorii solistów klas I-III szkół podstawowych, pierwsze miejsce zajęła Stella Gazda, a tuż za nią uplasowała się Maja Czekalska. Trzecie miejsce przypadło Alanowi Miętusowi.
W kategorii solistów klas IV-VI najwyższa lokata przypadła Aleksandrze Grzebień, drugie miejsce zajęła Julia Sitko, natomiast trzecie miejsce zajął Jakub Czekalski. Wyróżnienie w tej kategorii powędrowało do Natalii Kałuży, za wyjątkową, muzyczną interpretację niemieckiej piosenki „Lieblingsmensch”.
W kategorii gimnazjum, najlepiej zaśpiewała Adrianna Kowalska. Drugie miejsce zajęła Klaudia Wieruszewska. Zespołowo najlepszy popis dała Oliwia Kałuszka i Klaudia Gajek, zdobywając tym samym pierwsze miejsce w tej kategorii. Równie zachwycający występ dała Dominika Palle i Blanka Borawska oraz Alicja Dopierała i Natalia Szajrych.
Jury postanowiło przyznać wyróżnienie dla Jagody Grzelki i Patryka Janickiego z Zespołu Szkół w Chocianowie, których wykonanie szczególnie spodobało się publiczności.
 
Festiwal zorganizowała Szkoła Podstawowa w Chocianowie. Finansowego wsparcia udzieliła Gmina Chocianów, LGD Wrzosowa Kraina, Rada Rodziców przy SP w Chocianowie, Fundacja Vita Regionem oraz Bank PKO BP Oddział Polkowice.
 
 

InformatorWażne i Pożyteczne


22. października 2017

Imieniny obchodzą:
Filip, Kordian, Seweryn