CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Sukces Nicoli Janusz w III edycji konkursu pod patronatem MEN

Email Drukuj PDF

Ponad 500 prac z 37 szkół wpłynęło  na lokalny konkurs plastyczno- historyczny „Żołnierze Wyklęci- Bohaterowie Niezłomni”. Konkurs odbył się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Instytutu Pamięci Narodowej.
 

Nicola Janusz ze Szkoły Podstawowej w Szklarach Dolnych zdobyła nagrodę specjalną w konkursie, organizowanym przez Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów.  Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Muzeum Archeologiczno- Historycznym w Głogowie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz gimnazjów miały za zadanie przygotować pracę plastyczną, która oddałaby obraz Żołnierzy Wyklętych. Zadanie okazało się najtrudniejsze dla jury, które spośród 500 prac, musiało wybrać najlepsze.
 
-Wzorowałam się na koszulce mojego taty. Najwięcej pracy trzeba było włożyć w malunek wilka. To nie jest takie proste- mówi Nicola Janusz, której praca została wyróżniona nagrodą specjalną.
 
Wyróżnienie za pomoc, wsparcie oraz zaangażowanie w organizację III edycji konkursu „Żołnierze Wyklęci- Bohaterowie Niezłomni” otrzymał również Krzysztof Mistoń.
-Takimi konkursami oddajemy hołd i cześć Żołnierzom Wyklętym. Opowiadamy i pamiętamy o tych, którzy za kraj oddali życie, a przez wiele lat żyli w jego cieniu. To również kształtowanie postaw patriotycznych wśród najmłodszych- mówi Krzysztof Mistoń, który jest jednym z pomysłodawców nadania nazwy ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego w Chocianowie.
 
W konkursie udział wzięły szkoły m.in. z Głogowa, Góry, Chocianowa, Grębocic, Radwanic, Lubina, Gaworzyc i Radwanic.
 
 
 

InformatorWażne i Pożyteczne


12. grudnia 2017

Imieniny obchodzą:
Joanna, Dagmara, Aleksander