CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Sukces Nicoli Janusz w III edycji konkursu pod patronatem MEN

Email Drukuj PDF

Ponad 500 prac z 37 szkó wpyno  na lokalny konkurs plastyczno- historyczny „onierze Wyklci- Bohaterowie Niezomni”. Konkurs odby si pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Instytutu Pamici Narodowej.
 

Nicola Janusz ze Szkoy Podstawowej w Szklarach Dolnych zdobya nagrod specjaln w konkursie, organizowanym przez Stowarzyszenie Patriotyczny Gogów.  Uroczyste rozdanie nagród odbyo si w Muzeum Archeologiczno- Historycznym w Gogowie. Dzieci i modzie ze szkó podstawowych oraz gimnazjów miay za zadanie przygotowa prac plastyczn, która oddaaby obraz onierzy Wykltych. Zadanie okazao si najtrudniejsze dla jury, które sporód 500 prac, musiao wybra najlepsze.
 
-Wzorowaam si na koszulce mojego taty. Najwicej pracy trzeba byo woy w malunek wilka. To nie jest takie proste- mówi Nicola Janusz, której praca zostaa wyróniona nagrod specjaln.
 
Wyrónienie za pomoc, wsparcie oraz zaangaowanie w organizacj III edycji konkursu „onierze Wyklci- Bohaterowie Niezomni” otrzyma równie Krzysztof Misto.
-Takimi konkursami oddajemy hod i cze onierzom Wykltym. Opowiadamy i pamitamy o tych, którzy za kraj oddali ycie, a przez wiele lat yli w jego cieniu. To równie ksztatowanie postaw patriotycznych wród najmodszych- mówi Krzysztof Misto, który jest jednym z pomysodawców nadania nazwy ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego w Chocianowie.
 
W konkursie udzia wziy szkoy m.in. z Gogowa, Góry, Chocianowa, Grbocic, Radwanic, Lubina, Gaworzyc i Radwanic.
 
 
 

InformatorWane i Poyteczne


20. czerwca 2018

Imieniny obchodzą:
Bożena, Diana, Rafał