CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Kubeł musi być regulaminowy

Email Drukuj PDF

ZGZM wzywa mieszkańców do wymiany pojemników na tzw. odpady zmieszane. Do właścicieli nieruchomości od początku roku Związek wysłał już w tej sprawie ponad 120 listów.
 

Chodzi o pojemniki starego typu: 110-litrowe, skorodowane, bez kółek. Takie kubły są niezgodne z obowiązującym od czterech lat Regulaminem utrzymania czystości i porządku, mimo to w wielu domach wciąż wyrzuca się do nich śmieci.
 
- Opróżnianie takich pojemników trwa dłużej, między innymi dlatego, że trzeba je przenosić i  dlatego, że mają uchwyty niedostosowane do śmieciarek –powiedziała dyrektor działu gospodarki odpadami w ZGZM Dagmara Dobroć-Śnioszek. – Stare pojemniki stanowią zagrożenie dla zdrowia osób, obsługujących śmieciarki i, niestety, dochodziło już z tego powodu do wypadków.
 
Zgodnie z regulaminem właściciele nieruchomości zamieszkanej mogą używać pojemników na kółkach, o pojemności 120 lub 240 litrów. Wysłane przez ZGZM listy mają o tym nie tylko przypomnieć, ale jednocześnie są wezwaniem do wymiany kubłów. Podobne pisma – w sprawie nieregulaminowych kontenerów na śmieci - wkrótce otrzymają także zarządcy i wspólnoty mieszkaniowe.
 
Pojemniki można kupić we własnym zakresie lub wydzierżawić w biurze Związku (opłata roczna wynosi 18 lub 36 zł).

InformatorWażne i Pożyteczne


12. grudnia 2017

Imieniny obchodzą:
Joanna, Dagmara, Aleksander