CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Karatecy na podium

Email Drukuj PDF

Złote, srebrne i brązowe medale przywieźli nasi zawodnicy z Międzynarodowego Turnieju Karate Wratislavia Cup 2017 we Wrocławiu. To kolejne sukcesy karateków z Gminy Chocianów. 


Wrocławskim podium w kategorii kata zawładnęli karatecy z Gminy Chocianów. Mateusz Słota, reprezentujący Klub Karate Tradycyjnego Sento- Kan, zdobył złoty medal w kategorii kata. Tuż za nim, ze srebrnym medalem, uplasował się chocianowski karateka Paweł Zawada. Trzecia lokata i brązowy medal należy zaś do  Amelii Kijewskiej, również reprezentującej Klub Sento- Kan. Warto dodać również, że każdy z uczestników zdobył medal w swojej kategorii wiekowej, odrębnie dziewczęta i chłopcy w odpowiednich dla siebie stopniach zaawansowania.
 
-W międzynarodowych rozgrywkach uczestniczyły dzieci i młodzież z Polski, Czech, Litwy i Ukrainy. Klub Sento-Kan z Chocianowa reprezentowało ośmioro zawodników- relacjonuje Piotr Gałuszka z chocianowskiego Klubu Karate Tradycyjnego Sento- Kan.
 
Klub Karate Tradycyjnego Sento- Kan Chocianów powstał w 1985 roku. Początkowo jako sekcja sportowa przy szkole podstawowej, później jako samodzielny klub. Inicjatorem powstania klubu był Wiesław Olewicz- miłośnik karate i obecny trener- Sensei chocianowskiego klubu.
 
Gmina Chocianów wspiera pasjonatów karate. W tym roku przeznaczy 8 tysięcy złotych, na działalność statutową Klubu Karate Sento- Kan. Środki przyznawane są w ramach konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, polegającego na aktywizacji dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie rekreacji sportowej popularyzującej sport.
 
 
 

InformatorWażne i Pożyteczne


12. grudnia 2017

Imieniny obchodzą:
Joanna, Dagmara, Aleksander