• Ratusz

Ratusz

Mamy wicemistrza Polski w szachach!

Email Drukuj PDF

W Karpaczu odbyły się niedawno Mistrzostwa Polski Młodzików w Szachach. Marek Madej uczeń klasy III Szkoły Podstawowej zdobył tytuł wicemistrza Polski w swojej kategorii wiekowej.

Turnieje rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund i wyłoniły mistrzów Polski w tej kategorii wiekowej. Mistrzowski tytuł Polski uprawnia do reprezentowania barw narodowych w Mistrzostwach Świata lub w Mistrzostwach Europy Juniorów.

Pierwszą lokatę turnieju zdobył Bartosz Fiszer (UKS SP 321 Warszawa-Bemowo) oraz Marek Madej (zawodnik KSz Polonia Wrocław), którzy  zgromadzili po 7,5 punktu. Mimo tej samej liczby punktów złoto powędrowało ostatecznie do Warszawy.

Więcej o sukcesach Marka Madeja oraz o szachowej pasji, już niebawem w rozmowie specjalnej dla chocianow.pl