CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Kulturalny rozkład jazdy w CHOKu

Email Drukuj PDF

Jeszcze do końca tego tygodnia możecie podziwiać fotograficzną wystawę poświęconą pamięci Żołnierza Niezłomnego- por. Mieczysława Bujaka ps. „Gryf”. Po wystawie czeka nas kolejny występ- tym razem panów z Kabaretu „Czwarta fala”.
 

Biograficzna wystawa por. Mieczysława Bujaka ps. „Gryf” to zbiór fotografii oraz prywatnych zapisków żołnierza. Niezłomnemu żołnierzowi poświęcono do tej pory wiele publikacji, wystaw i publicystycznych filmów. Jednym z nich jest film w reżyserii Grzegorza Brauna- „Oskarżenie- sprawa por. Bujaka”, w którym reżyser podkreślił oddanie żołnierza. Jak wspomina obserwująca proces Mieczysława Bujaka protokolantka, do końca chronił on współoskarżonych i całą winę brał na siebie. W 1951 r. Wojskowy Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał go na dwukrotną karę śmierci, inni więźniowie otrzymali jedynie kilkuletnie wyroki. „Walczyliśmy o nową Polskę, Polskę dla wszystkich...” – powiedział w trakcie procesu por. Bujak. Bierut nie skorzystał z prawa łaski. Egzekucję wykonano 30 sierpnia 1951 r. w więzieniu przy ul. Kleczkowskiej – por. Bujak spoczął w anonimowej mogile na cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.
 
Wystawa potrwa do końca tygodnia i stanowi ona część uroczystych obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

Wszystkich zaś amatorów kabaretowych wrażeń zapraszamy już 11 marca do Chocianowskiego Ośrodka Kultury. Na Chocianowskiej scenie wystąpi Kabaret Czwarta Fala, którzy podróżują obecnie w trasie z programem- Kabaretowy Dzień Kobiet.
Kabaret Czwarta Fala to kielecka formacja młodego pokolenia, której twórczość opiera się na odnajdywaniu odrealnionych aspektów pozornie normalnych sytuacji. Kabaret ma na koncie 3 autorskie programy, każdy doskonale przyjmowany przez publiczność.
 
Czwarta Fala powstała we wrześniu 2009 roku w Kielcach i może pochwalić się aż 50 nagrodami na ogólnopolskich festiwalach kabaretowych, z czego większość stanowią nagrody publiczności. W jego skład wchodzą- Mateusz Lewkowicz i Damian Lebieda, oraz Bartek Cedro.
Start godzina 17, wstęp wolny. 

InformatorWażne i Pożyteczne


12. grudnia 2017

Imieniny obchodzą:
Joanna, Dagmara, Aleksander