CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Mistrzowie tańca w Chocianowie

Email Drukuj PDF

Tancerze chocianowskiej grupy PM przy Szkole Podstawowej oraz Mistrzowie Świata w tańcu towarzyskim po raz pierwszy wystąpili razem w Chocianowie. Honorowy patronat nad imprezą objął Franciszek Skibicki Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów.
 

Imprezę po raz pierwszy zorganizowała Szkoła Podstawowa w Chocianowie. Tancerze zaprezentowali się zarówno w stylu standardowym, tańcząc tango i foxtrota, jak również w stylu latynoamerykańskim, prezentując sambę, cha-chę, jive`a i pasodoble. W popisowych występach mieliśmy okazję zobaczyć zarówno uczniów tanecznej grupy PM przy SP w Chocianowie, jak i światowych Mistrzów w tańcu towarzyskim.
-Grupa taneczna PM przy Szkole Podstawowej działa od 5 lat i mamy już na swoim koncie międzynarodowe sukcesy. Przy ostatnich zawodach w Czechach nasi tancerze zawładnęli podium. To świadczy tylko o tym, że warto zarażać ich pasją i wspierać w dalszym rozwoju- mówi Barbara Schmidt, dyrektor Szkoły Podstawowej w Chocianowie.
 
Zarażone pasją chocianowskie tancerki już planują swoją przyszłość z tańcem.-Tańczymy w sumie od początku funkcjonowania grupy tanecznej w szkole, czyli 5 lat- mówi Dominika Dudziak, uczennica klasy szóstej SP w Chocianowie. –Treningi mamy 4 do 5 razy w tygodniu i naprawdę można się na nich zmęczyć. Na zajęcia trafiłyśmy całkowicie przypadkiem. Kiedyś nasza trenerka przyjechała do szkoły i opowiadała o tańcu. W końcu nasze mamy zapisały nas na zajęcia. Nawet o tym nie wiedziałyśmy- śmieje się Dominika. –Dzisiaj nie wyobrażam sobie innego życia. Chciałabym tańczyć zawodowo- mówi Dorota Kowalczuk, również uczennica klasy szóstej.
 
Podczas zajęć tancerze zapoznają się właściwie z każdym tańcem towarzyskim. –Ulubiony taniec? Oczywiście samba. Najtrudniejszy? Walc wiedeński. Potrzeba naprawdę dużo siły i dobrze trzeba opanować obroty- mówi Zuzia Kosowska z klasy piątej. Same obroty, jak wyjaśniają młode tancerki, potrzebują wielogodzinnych treningów. Aby tancerz nie upadł na ziemię po wykonaniu wielu obrotów  w tańcu, musi przyzwyczaić do tego swój błędnik, który odpowiedzialny jest za utrzymanie równowagi organizmu. –Obroty, jak i inne figury trzeba wyćwiczyć i powoli przyzwyczaić organizm, szczególnie błędnik do piruetów. Trzeba ćwiczyć obracanie się, wtedy można będzie się obracać dłużej bez efektów "pijaka" na koniec- wyjaśniają zgodnie uczennice. –Mamy nadzieję, że jeszcze się zaprezentujemy przed chocianowską publicznością- dodają.
 
 

InformatorWażne i Pożyteczne


12. grudnia 2017

Imieniny obchodzą:
Joanna, Dagmara, Aleksander