CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Kobiety zdobywają dolnośląski rynek pracy

Email Drukuj PDF

Trwa projekt „Kobiety zdobywają dolnośląski rynek pracy”. Młode mieszkanki naszej gminy mają szansę uczestniczyć w szkoleniach i stażach.
 

Program realizowany jest w ramach Miedziowego Programu Aktywizacji Kobiet i skierowany jest do kobiet w wieku od 15 do 24 lat. Z programu skorzystać mogą osoby bierne zawodowo, bezrobotne, o niskich kwalifikacjach, a także studenci zaoczni oraz osoby niepełnosprawne.  Celem projektu jest skuteczne uaktywnienie uczestniczek do działania i zdobywania nowych umiejętności i kwalifikacji.

- Tereny powiatu lubińskiego i polkowickiego charakteryzuje duży odsetek bezrobotnych kobiet. Wskaźnik zatrudnienia w roku 2015 wynosił zaledwie 36,9%. 
Przy jednoczesnym poziomie bezrobocia w powiecie lubińskim na poziomie zaledwie 6%- informuje Małgorzata Romaniak,
specjalista ds. projektów unijnych.
W ramach projektu uczestniczki otrzymają pomoc doradcy, który pomoże opracować Indywidualny Plan Działania i właściwą ścieżkę rozwoju zawodowego. Planowane są także różnorodne szkolenia zawodowe dopasowane do potrzeb uczestników. Każda uczestniczka projektu przejdzie ponadto pięciomiesięczny staż zawody i otrzyma wsparcie w poszukiwaniu zatrudnienia.

-W przypadku  bezrobotnych kobiet, które nie posiadają kwalifikacji zawodowych,  z uwagi na niskie wykształcenie kwalifikacji nie budzą zainteresowania pracodawców. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom finansujemy i organizujemy szkolenia zawodowe w wymiarze 120 godzin, które kończą się zdobyciem określonych kwalifikacji. Dodatkowo po szkoleniu kierujemy uczestniczki na 5 miesięczny staż umożliwiający zdobycie doświadczenia zawodowego i pozostania u pracodawcy na stałe- dodaje Małgorzata Romaniak.

- Nasz projekt jest także doskonałą ofertą dla kobiet, które zdecydowały się na studia wyższe. One też często mają później problemy ze znalezieniem pracy odpowiadającej ich kwalifikacjom i aspiracjom. Dla nich najważniejszym wsparciem jest fachowe przygotowanie do poszukiwania pracy. Obecnie uczestniczki projektu już odbywają staże w takich miejscach jak centrala KGHM, sądy, urzędy, prywatne firmy. Grono pracodawców współpracujących z nami ciągle się powiększaObecnie projekt obejmuje 30 uczestniczek, a docelowo chcemy wesprzeć 100 kobiet. Dodatkowo oferujemy bony zasiedleniowe, w przypadku uczestniczek, które podejmą pracę pow. 50 km od miejsca zamieszkania. Bon w wysokości 7500 zł jest pomocą bezzwrotną- dodaje.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty zgłoszeniowe znajdują sie na stronie www.mpaz.pl. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , bądź osobiście w biurze projektu w Lubinie, przy ul. T. Kościuszki 5, lub tradycyjną pocztą. Kontaktować można się także pod nr telefonu 603 716 838.
 

InformatorWażne i Pożyteczne


12. grudnia 2017

Imieniny obchodzą:
Joanna, Dagmara, Aleksander