CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Martwe zwierzę? Co robić?

Email Drukuj PDF

Zgodnie z prawem martwe zwierzęta należy utylizować. To nie podlega żadnej dyskusji. Zdarzyć się jednak może tak, że na swojej  posesji znajdziemy bezdomne, martwe zwierzę. Co wówczas robić?

Prawo nakazuje właścicielom zwierząt, aby padłe ciało poddać utylizacji. Można je również pochować w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu. Wszelkie konsekwencji prawne oraz koszty ponosi z tego tytułu właściciel. Za pochowanie na własną rękę, czyli np. w lesie czy łące grozi kara grzywny do 1000 zł.

W przypadku zwierząt bezdomnych, odpowiedzialność za utylizację ciała zwierzęcia, spoczywa na gminie. Jednak w przypadku dróg publicznych, za usuwanie padłych zwierząt odpowiada zarządca drogi. 

Przypomnijmy, że specjalnie dla Mieszkańców Gminy Chocianów, uruchomiliśmy telefon alarmowy, pod który mogą dzwonić o każdej porze, kiedy znajdą bezdomne zwierzę. 

Zgłoszenie odłowu bezdomnego zwierzęcia lub zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt: 730 228 336

 

Zmiana organizacji ruchu od 28 listopada

Email Drukuj PDF

28 listopada Wykonawca zapowiada  II etap czasowej organizacji ruchu, w związku z przebudową drogi wojewódzkiej na ul. Bohaterów Wojska Polskiego w Chocianowie.

Zgodnie z planowanymi działaniami, wprowadzony zostanie II etap czasowej organizacji ruchu. Tym samym przywrócony zostanie ruch do ul. Zacisze i Kwiatowa.
Natomiast ulice Szprotawska i Piotrowska zostają zamknięte od ul. Bohaterów Wojska Polskiego. Dojazdy do tych ulic zostaną wytyczone przez Wykonawcę, czyli m.in. od ul. Kwiatowej.  

Więcej…

Wybiorą najpiękniejszą ozdobę świąteczną

Email Drukuj PDF

Powiat polkowicki zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie „Ozdoba świąteczna”. Prace należy złożyć do 6 grudnia. Na laureatów czekają nagrody.

Okres poprzedzający Boże Narodzenie w ludowych zwyczajach wiązał się z wykonywaniem ozdób choinkowych w domach, czym niejednokrotnie zajmowały się całe rodziny. Ozdoby wykonywane były z bibułki, słomy, kolorowego papieru, orzechów, szyszek, pestek owoców, ziaren zbóż i nie tylko. Warto kontynuować tę piękną tradycję, dlatego powiat polkowicki kolejny raz ogłosił konkurs „Ozdoba świąteczna”.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać ozdobę wiszącą (bombkę, łańcuch, gwiazdy, szpic itp.) lub ozdobę stojącą o wysokości min. 20 cm (świecznik, stroik itp.) z materiałów naturalnych i dostarczyć ją osobiście lub przesłać na adres Starostwa Powiatowego w Polkowicach ul. św. Sebastiana 1, 59-100 Polkowice.
 

Mikołajkowe party na chocianowskim rynku

Email Drukuj PDF

Wspólna zabawa z Olafem- mikołajkowym wodzirejem oraz konkursy z nagrodami- między innymi takie atrakcje czekają dzieci z Gminy Chocianów już 2 grudnia, na chocianowskim rynku.

Udział w programie jest bezpłatny i skorzystać z niego może każde dziecko z miasta i gminy Chocianów.

 W programie przewidziano m.in. gry i zabawy z wodzirejem Olafem oraz konkursy z nagrodami. Odwiedzający tego dnia Biuro św. Mikołaja, będą mięli także wyjątkową okazję do zrobienia sobie zdjęcia ze świątecznym gwiazdorem.

Impreza rozpocznie się 2 grudnia, o godzinie 15.

Akcję finansuje Urząd Miasta i Gminy Chocianów, Chocianowski Ośrodek Kultury oraz Miejsko- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chocianowie. 

InformatorWażne i Pożyteczne


12. grudnia 2017

Imieniny obchodzą:
Joanna, Dagmara, Aleksander