CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Ostatnie godziny składania wniosków!

Email Drukuj PDF

Jeszcze tylko do północy można zgłaszać  pomysły w ramach Budżetu Obywatelskiego.

 

Wnioski można składać bezpośrednio w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów, przesłać pocztą lub złożyć wniosek na platformie elektronicznej https://chocianow.budzet-obywatelski.org

Przypomnijmy, że w tym roku Gmina Chocianów wyda 90 tysięcy złotych na projekty, które zgłoszą mieszkańcy. Koszt realizacji proponowanego zadania na terenie miasta Chocianów nie może przekroczyć 50 tysięcy zł, natomiast na terenie wiejskim- 40 tysięcy zł. O przeznaczaniu tych kwot zdecydują mieszkańcy miasta i gminy Chocianów zgłaszając swoje projekty, a później na nie głosując.

 

Propozycje zadań do budżetu może złożyć każdy mieszkaniec gminy. . Zadania, które będą realizowane powinny należeć do zadań własnych gminy oraz zlokalizowane na terenach stanowiących własność Gminy Chocianów.  Nie mogą to być jednak inwestycje związane z remontem infrastruktury drogowej, remontem i wyposażaniem ośrodków kultury oraz świetlic wiejskich, czy też wykonanie wyłącznie dokumentacji projektowej.

 

Głosowanie przeprowadzone zostanie na specjalnej, elektronicznej platformie i będzie polegało na wypełnieniu interaktywnego formularza do głosowania. Każdy mieszkaniec Gminy Chocianów będzie mógł oddać tylko jeden głos i tylko na jeden projekt.

 
 
 
 

Ogłoszenie

Email Drukuj PDF
Ogłoszenie o możliwości złożenia uwag do oferty „Zmotywowanie dzieci i młodzieży szkolnej w wieku 9-16 lat do zwiększonej aktywności fizycznej i poprawiania wyników sportowych poprzez nagrodzenie w formie 2-dniowej wycieczki”.

Pobierz dokument

Chocianów stawia na rozwój infrastruktury

Email Drukuj PDF

Kolejne miejsca postojowe powstaną  wzdłuż ul. Wesołej w Chocianowie. Zmodernizowany zostanie także chodnik. Realizowany jest obecnie I etap inwestycji, która docelowo zakłada modernizację infrastruktury wzdłuż całej ulicy  Wesołej.

Więcej…

Wystartował Budżet Obywatelski!

Email Drukuj PDF

Mieszkańcy Miasta i Gminy Chocianów mogą już zgłaszać swoje pomysły w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zgłoszenia zadań potrwają do 25 maja.

W tym roku Gmina Chocianów wyda 90 tysięcy złotych na projekty, które zgłoszą mieszkańcy. Koszt realizacji proponowanego zadania na terenie miasta Chocianów nie może przekroczyć 50 tysięcy zł, natomiast na terenie wiejskim- 40 tysięcy zł. O przeznaczaniu tych kwot zdecydują mieszkańcy miasta i gminy Chocianów zgłaszając swoje projekty, a później na nie głosując.

Więcej…

InformatorWane i Poyteczne


20. czerwca 2018

Imieniny obchodzą:
Bożena, Diana, Rafał