CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Nowe kontenery PCK od jutra w Chocianowie

Email Drukuj PDF

16 nowych kontenerów na odzież używaną rozstawionych będzie w środę 11 czerwca 2014 r. na terenie Chocianowa. Pojemniki koloru białego z logo PCK i ZGZM staną w sąsiedztwie osiedlowych PSZOK:kontenery_pck

Więcej…

IX Piknik Gimnazjalny

Email Drukuj PDF

Recital Moniki Kuszyńskiej – byłej wokalistki zespołu Varius Manx - był główną atrakcją Pikniku Gimnazjalnego, który po raz dziewiąty (w dniu 6 czerwca 2014 r.) zorganizowali dyrekcja, pracownicy i uczniowie Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie wraz z rodzicami. Spotkanie z piosenkarką, która po wypadku samochodowym porusza się na wózku inwalidzkim, doskonale wpisało się w hasło przewodnie szkolnej imprezy „Niepełnosprawni są wśród nas – szanuję ich i wspieram”.

piknik_nowe
Więcej…

ECHO otrzymało 4 tys. zł

Email Drukuj PDF

Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów podjął decyzję o wyborze podmiotu, który będzie realizował zadanie publiczne w zakresie upowszechniania kultury, tradycji narodowej, obywatelskiej i kulturalnej w Gminie Chocianów w 2014 r.

Więcej…

NIK pozytywnie oceniła pracę Burmistrza Chocianowa

Email Drukuj PDF

Najwyższa Izba Kontroli oceniła pozytywnie działalność Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów oraz kierowanego przez niego Urzędu w zakresie realizacji zadań związanych z ustaleniem cen i stawek opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków na obszarze Gminy Chocianów w latach 2011 – 2013 - podano w raporcie pokontrolnym NIK Delegatura we Wrocławiu, który wpłynął do Urzędu Miasta i Gminy w Chocianowie w dniu 30 maja 2014 r.

W uzasadnieniu napisano, że podstawą pozytywnej oceny było w szczególności:

-rzetelne, udokumentowane realizowanie obowiązków w zakresie sprawdzania wniosków o zatwierdzenie taryf za wodę i ścieki złożonych przez PWK oraz celowości ponoszenia kosztów przez Spółkę, związanych ze świadczeniem tych usług;

-prawidłowe sprawowanie nadzoru właścicielskiego nad działalnością PWK w zakresie przestrzegania przez Spółkę wymogów w przedmiocie szczegółowego sposobu określania taryf za wodę i ścieki.

W związku z powyższym NIK nie przedstawiła żadnych zaleceń pokontrolnych.

InformatorSprawozdanieWażne i Pożyteczne


2. marca 2015

Imieniny obchodzą:
Franciszek, Lew, Michał