CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Podsumowanie XI Dnia Jagody

Email Drukuj PDF

Pyszności z jagód, dobra muzyka, regionalne prezentacje i mnóstwo atrakcji - to wszystko czekało na uczestników jedenastego Dnia Jagody w Chocianowie 12 lipca 2014 r. 

dj_1

Przed południem sportowcy różnych dyscyplin zmagali się na Jagodowych Turniejach: wędkarskim, piłki nożnej i tenisowym. Jak co roku odbywały się konkursy, ściśle związane z jagodami, czyli zbierania jagód i na najlepszą potrawę jagodową. O godz. 15 z Rynku wyruszyła Parada Uliczna, prowadzona przez Orkiestrę Dętą OSP Chocianów, szczudlarzy i animatorów. Gdy korowód wszedł na Stadion Miejski, nastąpiło oficjalne rozpoczęcie imprezy. Wszystkim przybyłym rozdawano losy, które mogli wrzucić do urn przy stoisku, które ich zdaniem było najlepiej przystrojone. Spośród 9 stoisk, w opinii publiczności, najpiękniej prezentował się kram oddziału chocianowskiego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, II miejsce przyznano stoisku z Pogorzelisk, a III – z Parchowa. Najsmaczniejsze potrawy, według Jury, miały natomiast, kolejno stoiska z: Pogorzelisk, Michałowa i Parchowa. W konkursach tych brały też udział sołectwa: Trzebnice, Szklary Dolne, Żabice, Chocianowiec, Brunów. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się występy miejscowych talentów: Grupy Tańca Współczesnego działającej przy CHOK, Scholii Dziecięcej „Chocianowskie Nutki”, grupy tanecznej „FUKS” z chocianowskiego Gimnazjum i wokalistki Anny Bachanek. Z ciekawością oglądano również animacje legnickiego teatru AVATAR i ich neonowy spektakl „Pieśń Bugajów”. Hitem były niewątpliwie występy zespołów TOPLES i LOKA. Koncertował także BIG DAY - znany z wakacyjnego utworu „Dzień gorącego lata”. Dla wytrwałych, do godziny 3 w nocy dyskotekę prowadził Romek Bąk z Radia Plus Legnica.

dj_3dj_4dj_2_1dj_5

fot. Janusz Lech

Krajobraz po burzy

Email Drukuj PDF

6 powalonych drzew m.in. przy ulicy Kościuszki (obok NETTO), II Armii Wojska Polskiego, Głogowskiej i Spacerowej, mnóstwo połamanych gałęzi, pozalewane posesje - to skutki potężnej burzy, która przeszła dziś pomiędzy 14 a 15 nad Chocianowem.

powalonw_drzewopowalone_drzewo_2

fot. OSP w Chocianowie

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed silnymi burzami z gradem na obszarze województwa dolnośląskiego do godz. 600 9 lipca 2014 r. Przewiduje się wystąpienie burz z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie gradu. Prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 30 mm, lokalnie około 60 mm. Porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 80 km/h.

Propozycje na wakacje

Email Drukuj PDF

„Razem jest wesoło”- pod takim hasłem organizowane są półkolonie przez Parafię Rzymsko – Katolicką p.w. Wniebowzięcia NMP, przy wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów. Od 7 do 18 lipca 2014 r. (od poniedziałku do piątku) w ramach wypoczynku „Wakacje w mieście” odbywać się będą zajęcia sportowe, taneczne, teatralne, plastyczne, muzyczne oraz gry i zabawy. Dzieci dostaną też ciepły posiłek obiadowy. W trakcie trwania projektu przewidziane są również dwie wycieczki poza miasto: jednodniowa do Bolkowa i Chojnika (zwiedzanie zabytkowych zamków) i dwudniowa do Wrocławia (park rozrywki rodzinnej, basen i zwiedzanie zabytków). Zajęcia sfinansowała Miejsko Gminna Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych. Wypoczynek dla dzieci będzie również zorganizowany na terenach wiejskich. „Letnia Akademia Rozwoju – Postaw na rodzinę”, finansowana przez Miejsko Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy UMiG w Chocianowie, przy współpracy CHOK, rusza we wszystkich Sołectwach, posiadających świetlice czy obiekty szkolne. Zajęcia rekreacyjne, muzyczne, sportowe czy plastyczne prowadzone będą przez wykwalifikowanych opiekunów w Trzebnicach, Szklarach Dolnych, Parchowie, Brunowie, Pogorzeliskach, Jabłonowie, Ogrodzisku i Żabicach.


Urodziny 100 letniej mieszkanki Chocianowa

Email Drukuj PDF

W sobotę 5 lipca 2014 r. mieszkanka Chocianowa Kazimiera Stępniewicz obchodzić będzie setną rocznicę urodzin! Z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Roman Kowalski wraz z Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Grażyną Kindrą, w dniu dzisiejszym – 4 lipca 2014 r., odwiedzili Jubilatkę, aby przekazać jej życzenia w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców Gminy Chocianów. 

100_latka_na_stronstulatka_na_strone_1

Więcej…

InformatorSprawozdanieWażne i Pożyteczne


26. maja 2015

Imieniny obchodzą:
Ewelina, Marianna, Paulina