CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Mamy wicemistrza Polski w szachach!

Email Drukuj PDF

W Karpaczu odbyły się niedawno Mistrzostwa Polski Młodzików w Szachach. Marek Madej uczeń klasy III Szkoły Podstawowej zdobył tytuł wicemistrza Polski w swojej kategorii wiekowej.
 

Turnieje rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund i wyłoniły mistrzów Polski w tej kategorii wiekowej. Mistrzowski tytuł Polski uprawnia do reprezentowania barw narodowych w Mistrzostwach Świata lub w Mistrzostwach Europy Juniorów.

 Pierwszą lokatę turnieju zdobył Bartosz Fiszer (UKS SP 321 Warszawa-Bemowo) oraz Marek Madej (zawodnik KSz Polonia Wrocław), którzy  zgromadzili po 7,5 punktu. Mimo tej samej liczby punktów złoto powędrowało ostatecznie do Warszawy.

Więcej o sukcesach Marka Madeja oraz o szachowej pasji, już niebawem w rozmowie specjalnej dla chocianow.pl 

Zebranie KS Stal Chocianów

Email Drukuj PDF
Zarząd Klubu Sportowego KS "STAL" Chocianów  

z a p r a s z a

wszystkich Członków Stowarzyszenia na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się w dniu 28.03.2017r  o godz. 19°° w Chocianowskim Ośrodku Kultury w Chocianowie.

                           Członkowie KS „STAL” Chocianów proszeni są o dokonanie wpłat z tytułu członkostwa na rachunek nr   53 8669 0001 0162 1121 2000 0001 Bank Spółdzielczy we Wschowie oddział w Chocianowie (nie mniej niż 5 zł- miesięcznie)

             

Spotkanie informacyjne w sprawie unijnych funduszy

Email Drukuj PDF

Już 16 marca Wiejskim Ośrodku Kultury w Chocianowcu odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie programu wspierania przedsiębiorczości osób  bezrobotnych. W ramach unijnego wsparcia można pozyskać nawet do 25 tysięcy złotych na rozpoczęcie działalności.


„Od pomysłu do biznesu” to program wspierania przedsiębiorczości osób bez pracy po 30 roku życia. Dotyczy on osób zamieszkałych w województwie dolnośląskim, w tym z powiatu polkowickiego.  Skorzystać z niego mogą także osoby, które znajdują się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, są np. długotrwale bezrobotne, posiadają orzeczenia o niepełnosprawności, zamieszkują tereny wiejskie i przekroczyli już 50 rok życia.
 
W ramach realizowanego projektu będzie można pozyskać środki finansowe na rozwój przedsiębiorczości nawet do 25 tysięcy złotych. Można będzie także starać się o wsparcie pomostowe do 1850 zł miesięcznie, przez okres od 6 do 12 miesięcy. –Zapewniamy także szkolenie, w którym objaśnimy jak załatwić wszelkie formalności związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz wsparcie indywidualne- dodaje Elżbieta Chudzińska, asystent kierownika projektu.
 
 
Spotkanie organizowane jest przez Biuro Projektu Business School i odbędzie się 16 marca w WOKu w Chocianowcu o godzinie 15.

Więcej informacji pod numerami telefonu: 739 084 815 oraz 720 838 304.
Rekrutacja trwa od 6  marca do 31 marca 2017. 

Ruszyła kolejna inwestycja PWK. Mogą być utrudnienia w ruchu drogowym.

Email Drukuj PDF

Przedsiębiorstwo Wodociągowo- Kanalizacyjne w Chocianowie rozpoczęło prace nad kolejną inwestycją w mieście Chocianów. Budowa sieci kanalizacji deszczowej może jednak spowodować utrudnienia w ruchu drogowym.


Budowa sieci kanalizacji deszczowej ma na celu odwodnienie ulicy Szprotawskiej, Wrzosowej, i Środkowej w Chocianowie. Prace będą polegały na budowie sieci o długości 394 mb oraz zabudowie 17 sztuk wpustów ulicznych. -Dzięki wykonaniu kanalizacji deszczowej unikniemy rozlewisk na drogach oraz zalewaniu najniżej położonych posesji w przypadku gwałtownych opadów deszczu co miało miejsce kilka tygodni temu- informuje Paweł Najdek, prezes PWK.
Ze względu na obecne warunki atmosferyczne oraz wielkość zadania utrudnienia w ruchu będą trwały do połowy kwietnia.
 
-Oczywiście dołożymy wszelkich starań aby potrwały one jak najkrócej.Wszyscy mieszkańcy mieszkający przy ulicy Środkowej, Wrzosowej, Jagodowej oraz części ulicy Szprotawskiej dojazd do swoich posesji mają od ulicy Krótkiej, tj. droga do nowego przedszkola- dodaje Paweł Najdek.
 
Wartość inwestycji to blisko 150 tysięcy złotych.

Jak będzie wyglądał objazd? Zajrzyjcie:
Zobacz mapę »

InformatorWażne i Pożyteczne


24. czerwca 2017

Imieniny obchodzą:
Danuta, Emilia, Jan