CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Podziękowali za zbiory

Email Drukuj PDF

Rolnicy z Gminy Chocianów podziękowali za tegoroczne zbiory. Podczas Gminnych Dożynek 2016 w Szklarach Dolnych nie zabrakło tradycyjnego łamania się chlebem i rodzinnej zabawy.

W tradycyjnym obrzędzie dożynkowym zaprezentowano wieńce uplecione przez sołectwa w gminie, chleby z tegorocznych zbóż oraz lokalne potrawy i przetwory. W tym roku, najpiękniejszy wieniec upleciono w Pogorzeliskach. –Zaprezentowane wieńce stanowią symbol wieńczący żniwa i każdy z nich zasługuje na wyróżnienie. W tym roku żniwa były umiarkowane i chciałoby się zebrać z pola więcej, ale nie mamy powodu do narzekania. Cieszmy się z tego, co mamy, a chleb z tegorocznych zbóż, niech będzie tego symbolem- mówił Piotr Kasperski, starosta dożynkowy.

Gminnej imprezie towarzyszyła rodzinna zabawa, zawody strażackie, muzyczny program dla dzieci oraz dożynkowe konkursy. Nie zabrakło lokalnych potraw i „szklarskiej grochówki”, przygotowanej specjalnie na tę okazję przez mieszkańców Szklar Dolnych. –To naprawdę świetna impreza. Pogodę mamy znakomitą a zabawę przednią. Dawno nie widziałem tutaj tylu ludzi! Naprawdę warto było się pojawić i wspólnie podziękować rolnikom za tegoroczną pracę- mówił Krystian Dziki, mieszkaniec Szklar Dolnych.

Wieczorem mieszkańcy bawili się przy dźwiękach góralskich pieśni, jakie zaprezentował Zespół Góralskie Hora. Na gminnej scenie pojawił się ponadto Zespół AVANGARDE. –Tegoroczne dożynki zapamiętamy na długo. I już nie możemy się doczekać, kiedy znów będziemy gospodarzami następnych- zachwalał Krystian Dziki.

Fotorelacja oraz film z tegorocznych gminnych dożynek, już niebawem do oglądnięcia na gminnym profilu facebook: Miasto i Gmina Chocianów- zawitaj, zobacz, zostań

Utrudnienia w ruchu

Email Drukuj PDF

W związku z przebudową sieci kanalizacji sanitarnej przy ulicy Zacisze, Przedsiębiorstwo Wodociągowo – Kanalizacyjne Sp. z o.o. w Chocianowie informuje, że droga od budynku nr 2 do budynku nr 8 będzie zamknięta w dniach 25-26 sierpnia 2016r.

Dojazd do dalszych posesji oraz garaży jest możliwy od strony ulicy Kolonialnej / Sportowej.
Jednocześnie spółka przeprasza za powstałe utrudnienia i zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby utrudnienia potrwały jak najkrócej.

Ogłoszenie

Email Drukuj PDF
Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie sportu w mieście Chocianów Ogłoszenie

Gminne Dożynki 2016

Email Drukuj PDF

Zespół AVANGARDE, Góralska Hora oraz kabaret „Ale Baby”. To właśnie tacy artyści wystąpią na gminnej scenie podczas Gminnych Dożynek w Szklarach Dolnych 27 sierpnia.
 

Dożynkowe wieńce, muzyczna zabawa i smakowanie lokalnych potraw. Gminne Dożynki w Gminie Chocianów rozpocznie tradycyjna msza święta polowa. W programie zaplanowano konkursy dożynkowe i wybory najpiękniejszego gminnego wieńca.  Nie zabraknie stoisk z lokalnymi produktami i pokazów strażackich oraz kącika zabaw dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy.
 
Gminne Święto plonów uświetnią występy lokalnego Zespołu Folklorystycznego Echo z Chocianowca oraz kabaretu „Ale Baby”. Ponadto na scenie usłyszymy zespół Góralskie Hora, a gwiazdą tegorocznych dożynek będzie Zespół AVANGARDE, znany między innymi z takich hitów jak „Najlepiej jak się da” i „Nad nami”.
 
-Zapraszam wszystkich mieszkańców na Gminne Dożynki w Szklarach Dolnych. To dzień wyjątkowy, szczególnie dla rolników, których trud i ciężką pracę obserwowaliśmy podczas żniw. Podzielmy się wspólnie chlebem upieczonym z zebranych zbóż i wspólnie celebrujmy święto plonów. Zapraszam serdecznie!- mówi Franciszek Skibicki, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów.

Gminne dożynki organizuje Miasto i Gmina Chocianów oraz Chocianowski Ośrodek Kultury.

InformatorWażne i Pożyteczne


6. grudnia 2016

Imieniny obchodzą:
Dionizja, Emilian, Mikołaj