CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Sukcesy szkółki piłkarskiej CHAMPION Chocianów

Email Drukuj PDF
Dnia 30.01.2016r. w hali widowiskowo – sportowej w Jaworze zawodnicy Szkółki Piłkarskiej Champion Chocianów uczestniczyli w mocno obsadzonym turnieju piłkarskim „zGrany Jawor”. Była to już IV edycji tego turnieju w którym można było zobaczyć przegląd dolnośląskiego futbolu w najmłodszych kategoriach wiekowych potocznie nazwany „Festiwalem Piłkarskiego Narybku”. Zawodnicy naszej szkółki, zaprezentowali się bardzo dobrze i dotarli aż do finału całego turnieju. Dopiero w finale po raz pierwszy w całym turnieju doznali smaku porażki i zostali pokonani.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce – Górnik Złotoryja
II miejsce – Champion Chocianów
III miejsce – Konfeks Legnica
IV miejsce – AP Jedenastka Wrocław
V miejsce – Polonia-STAL Świdnica
VI miejsce – Baszta Wałbrzych 
Skład zespołu Champion Chocianów (trenerzy Grzegorz Grzelka, Rafał Paliszkiewicz): Antek Kozołup, Brunon Nowak, Marcel Mazij, Bartek Tomaszewski, Jakub Jach, Alan Miętus, Marcel Podhorodecki, Szymon Woleńszczak, Gracjan Grzelka.
alt alt

W dniu 21.02.2016r. wszyscy zawodnicy Szkółki Piłkarskiej Champion Chocianów uczestniczyli w meczu Ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębie Lubin a Legią Warszawa. Dla młodych chłopców, którzy KOCHAJĄ piłkę nożną, było to wspaniałe przeżycie, które zostanie im długo w pamięci.
Więcej informacji na stronie Facebook Szkółki Piłkarskiej Champion Chocianów.

Świąteczna zbiórka słodyczy

Email Drukuj PDF
alt

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Email Drukuj PDF
3 lutego 2011 roku Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 1 marca po raz kolejny przypada to święto. Jest ono wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji. W 1945 roku podczas największej aktywności zbrojnego podziemia działało ponad 150 osób. „Data 1 marca nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1951 w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej”. (http://www.wykleci.ipn.gov.pl/)

Apelujemy do mieszkańców o uczczenie święta 1 marca i wywieszenie flagi.

Mammobus w Chocianowie po raz drugi

Email Drukuj PDF
25.02.2015 w godzinach od 9.00 – 16.00, na parkingu NETTO stanie mammobus NS ZOZ Diagnostyk. 

"Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 23% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Występuje częściej po menopauzie. Ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia. Mammografia to radiologiczna metoda badania piersi. To nic innego jak zdjęcie rentgenowskie. Badania wykonuje się specjalnym aparatem, wytwarzającym promieniowanie przy użyciu czułych błon rentgenowskich. Mammografia jest najlepszą metodą wykrywania zmian w piersi. Bezpłatne badania mammograficzne w MAMMOBUSACH w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi refundowane przez NFZ przeznaczone są dla wszystkich Pań w wieku 50-69 lat. ( materiały informacyjne NFZ)"

InformatorWażne i Pożyteczne


26. maja 2016

Imieniny obchodzą:
Ewelina, Marianna, Paulina