CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 74

Email Drukuj PDF

Ostrzeżenie meteorologiczne

Silne burze z gradem / 2 stopień zagrożenia
Obszar : województwo dolnośląskie
Ważność: od godz. 12.00 dnia 27.07.2016 r. do godz. 02.00 dnia 28.07.2016 r.
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 60 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad
Prawdopodobieństwo wystąpienia : 90 %

Rusza nabór wniosków o przyznanie świadczeń rodzinnych i zasiłków alimentacyjnych

Email Drukuj PDF

Od 1 sierpnia można składać wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego w Ośrodku Pomocy Społecznej w Chocianowie. Od 1 września będą przyjmowane wnioski dotyczące świadczeń rodzinnych.

Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres świadczeniowy 2016/2017 przyjmowane są od dnia 1 sierpnia 2016 roku. Natomiast wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami na nowy okres świadczeniowy przyjmowane są od dnia 1 września. Wszystkie należy składać w Dziale Świadczeń Rodzinnych OPS w Chocianowie, przy ul. Bolka I Świdnickiego 9-13.
Dla wniosków alimentacyjnych nowy okres świadczeniowy trwa od 1 października 2016 roku do 30 września 2017 roku. Osoby, które złożą dokumenty do końca sierpnia, otrzymają należne im świadczenia do 31 października. Jeżeli dokumenty wpłyną w okresie od 1 września do 31 października, to wypłata świadczeń przysługujących za październik nastąpi do 30 listopada 2016 roku.
Osoby, które złożą wniosek o świadczenia rodzinne wraz z dokumentami do 30 września, należne im świadczenia otrzymają do 30 listopada. W przypadku złożenia dokumentów między 1 października a 30 listopada, wypłata za listopad nastąpi do 31 grudnia 2016 roku.
– Przypominamy, że do wniosków nie należy przedkładać już zaświadczeń z Urzędu Skarbowego o dochodach za 2015r. i z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o wysokości odprowadzonej składki zdrowotnej, ponieważ sami pozyskujemy te informacje. Jedynie w przypadku zmiany sytuacji dochodowej rodziny spowodowanej utratą lub uzyskaniem dochodu, należy przedstawić dokumenty potwierdzające ten fakt np. świadectwo pracy, umowę o pracę, PIT 11 za 2015 rok- informuje Natalia Szcześniak, Inspektor  ds. funduszu alimentacyjnego OPS w Chocianowie.
 
Druki wniosków o alimentacyjnego dostępne są w Dziale Świadczeń Rodzinnych.  Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących świadczeń udzielają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Chocianowie tel. 76 845 65 97.
Więcej również na stronie: http://www.opschocianow.pl/ 

Ostrzegator dla mieszkańców

Email Drukuj PDF

Około 200 mieszkańców gminy Chocianów korzysta z mobilnej aplikacji „Ostrzegator”, informującej o zbliżających się zagrożeniach. Aplikacja jest bezpłatna i wciąż można ją pobrać na swój telefon.
 

Aplikacja powiadamia o zagrożeniu powodziowym, huraganach i zbliżającym się gradobiciu oraz wszelkich anomaliach pogodowych.  Prześle również informację o planowanych przerwach w dostawie wody, prądu i gazu oraz o utrudnieniach na drodze. Przypomni także o zbliżającym się wydarzeniu kulturalnym wydarzeniu w gminie. Aplikacja „Ostrzegator” nie wymaga żadnej aktywacji i rejestracji konta. Nie trzeba również podawać danych osobowych i numeru telefonu. Wystarczy ją pobrać z wyszukiwarki Google Play i zainstalować na swoim telefonie (https://play.google.com/store/search?q=ostrzegator) . –Aplikacja działa  na razie tylko dla telefonów z zainstalowanym systemem Android. W przeciągu dwóch, trzech miesięcy będzie również dostępna w systemie Windows- informuje Waldemar Falarczyk z Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gminie Chocianów.
 
Aplikacja jest w pełni anonimowa i opiera się na systemie geolokalizacji, co oznacza, że nadawca ma możliwość określenia obszaru, dla którego przeznaczona jest wiadomość. Wiadomość o zbliżającym się zagrożeniu lub informacja o ewentualnych utrudnieniach na drodze dotrze w ciągu kilku sekund do wszystkich znajdujących się w danym obszarze. Ponadto użytkownik może dodać również własne lokalizacje, dla których chciałby otrzymywać komunikaty. Każda wiadomość zawiera dodatkowe informacje, dotyczące miejsca i okresie obowiązywania zagrożenia, wraz z danymi kontaktowymi podpisem nadawcy.
 
Wszystkie bieżące informacje również na gminnym profilu facebook: https://www.facebook.com/#!/miastoigminachocianow/

Informacja

Email Drukuj PDF
Informacja o wyniku naboru na wolne stanowisko bibliotekarskie Filii w Szklarach Dolnych.

Wyniki naboru: ogloszenie
 

InformatorWażne i Pożyteczne


28. października 2016

Imieniny obchodzą:
Juda, Szymon, Tadeusz