CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Dni Jagody 2017

Email Drukuj PDF

Już jest! Pełna relacja z XIV Dni Jagód w Chocianowie. Dwudniową, pełną atrakcji imprezę zorganizował  Chocianowski Ośrodek Kultury. 

                                           
Free Joomla Extensions;feature=youtu.be 

Mają nowoczesną stołówkę, szukają szefa kuchni

Email Drukuj PDF

Od września w Szkole Podstawowej w Chocianowie  funkcjonować będzie wyremontowana stołówka, w której przygotowywane będą posiłki dla 500 dzieci. Dyrekcja szkoły ogłosiła konkurs na stanowisko szefa kuchni. Na zgłoszenia kandydatur czekają do końca lipca.

Kompletną modernizację przeszła stołówka w Szkole Podstawowej w Chocianowie. Gruntowny remont obiektu był konieczny.  Zakres inwestycji objął m.in. wyburzenie i przebudowę ścian, wykonanie nowej instalacji elektrycznej, sanitarnej, gazowej i wentylacyjnej oraz dostawę i montaż nowych urządzeń. Gruntowną przebudowę przeszły także pomieszczenia higieniczno- sanitarne.
 
-Remont był bardzo potrzebny. Stołówka była ciasna i mało funkcjonalna. Wysłużona stołówka w końcu zamieni się w miejsce, w którym będzie się przyjemnie spożywać posiłki. W kuchni wielokrotnie dochodziło do awarii, które uniemożliwiały prace pań w kuchni, a codziennie przygotowywaliśmy średnio 300 obiadów- mówi Barbara Schmidt, dyrektor Szkoły Podstawowej w Chocianowie.
 
Opłata za wyżywienie dalej będzie wynosiła tylko 4 złote, czyli za tak zwany wsad do kotła.
 
Szczegóły konkursu: http://bip.spchocianow.iaw.pl/pl/57167/1,12547/nabor-kandydatow-na-wolne-stanowisko-szef-kuchni.html

Dotacje dla rolników

Email Drukuj PDF
Do 3 sierpnia można składać wnioski o dofinansowanie w zakresie “Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Maksymalna dotacja na firmę może wynieść 300 tys. zł.
Dofinansowanie jest przyznawane w formie refundacji, maksymalnie 50 proc. kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację inwestycji. Dotacja może być przeznaczona na m.in. budowę lub modernizację budynków wykorzystywanych
do prowadzonej działalności, Zakup (wraz z instalacją) maszyn lub urządzeń do przetwarzania i magazynowania, z także zakup aparatury pomiarowej i kontrolnej oraz nabycie urządzeń służących poprawie ochrony środowiska.
 
To już kolejna w tym roku dotacja i nabór wniosków na przetwórstwo produktów rolnych. Tym razem o dofinansowanie mogą ubiegać się rolnicy, małżonkowie rolników lub ich domownicy, którzy objęci są ubezpieczeniem społecznym rolników w pełnym zakresie.
 
Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie http://Dofinansowaniedlafirm.pl w artykule Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój
 

Ruszył przetarg na remont drogi wojewódzkiej przy II AWP w Chocianowie!

Email Drukuj PDF

Do 1 sierpnia trwa termin składania ofert na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 328 w Chocianowie na ul. II Armii Wojska Polskiego. Według dokumentacji nowa droga, o którą walczyli mieszkańcy, powstanie jeszcze w tym roku.

700 metrowa droga wojewódzka wyłożona kostką wzdłuż ulicy II Armii Wojska Polskiego w Chocianowie, od 6 lat  jest prawdziwym utrapieniem dla mieszkańców. –W maju 2011 roku ściągnięto z drogi warstwę bitumiczną. Niby nie było już problemu dziurawej drogi, za to pojawił się hałas i trzęsienie budynków- mówi Maria Kobiela, która mieszka przy ul. II Armii Wojska Polskiego w Chocianowie. To właśnie Pani Maria zainicjowała wówczas biurokratyczną walkę o remont drogi. Dziś już wiemy, że wielokrotne postulaty opłaciły się mieszkańcom Chocianowa. Według dokumentacji przetargowej, nowa, asfaltowa droga ma powstać do końca listopada tego roku.

Zakres robót przewidziany w zadaniu, obejmuje wymianę istniejących wpustów i przykanalików oraz kanałów kanalizacji deszczowej, rozbiórkę starej kostki oraz wykonanie nowej, asfaltowej nawierzchni. Wymienione zostaną także uszkodzone krawężniki. Wykonawca ponadto musi wykonać zjazdy do posesji i utwardzić pobocza drogi. Remont obejmie w sumie 700 metrów drogi.

Więcej…

Więcej artykułów…

InformatorWażne i Pożyteczne


22. października 2017

Imieniny obchodzą:
Filip, Kordian, Seweryn