CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Świąteczne nastroje w gminnych ośrodkach

Email Drukuj PDF

Ręcznie wykonane kartki, stroiki świąteczne i artystyczne bombki. Takie ozdoby można było zakupić podczas IV kiermaszu świątecznego w Parchowie. W Chocianowcu zaś mieszkańcy mieli okazję własnoręcznie wykonać ozdoby i spróbować świątecznych wypieków.
 

Świąteczny kiermasz został zorganizowany już po raz czwarty. Mieszkańcy mieli okazję zakupić świąteczne ozdoby a także zapoznać się z twórczością lokalnych artystów. –To była również wspaniała okazja do integracji. Dzieci, pod okiem nauczycieli ze szkoły podstawowej w Parchowie, przygotowały występy artystyczne i ozdoby świąteczne, natomiast rodzice potrawy wigilijne oraz ciasta- mówi Anna Pichała, sołtys wsi Parchów.
Najmłodsi mieszkańcy gminy Chocianów wzięli udział także w warsztatach plastycznych, które poprowadziły lokalne artystki, Anna Czub oraz Magdalena Pałasz. -Spotkanie zakończyło wspólne kolędowanie i słodki poczęstunek. Zapraszam wszystkich mieszkańców już za rok, na kolejny, jubileuszowy kiermasz- dodaje Pichała.

Świąteczne nastroje dopisały także w Chocianowcu. W mikołajkowych warsztatach udział wzięło ponad 25 dzieci. –Każde dziecko miało okazję wykonać własnoręcznie swój stroik lub inną ozdobę świąteczną. Dla każdego znalazł się także słodki poczęstunek i ciepła herbata- mówi Bronisława Chudzińska z Koła Gospodyń Wiejskich w Chocianowcu, które współorganizowało warsztaty.
Świąteczne spotkania współfinansowane zostały ze środków funduszów sołeckich.

Bezpieczne ogrzewanie

Email Drukuj PDF

Sezon grzewczy rozpoczął się na dobre. Państwowa Straż Pożarna apeluje o zwracanie uwagi na urządzenia gazowe i zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości.

Co roku, w okresie jesienno- zimowym, przybywa zdarzeń związanych z pożarami instalacji kominowych oraz wydobywającym się czadem w budynkach mieszkalnych. Państwowa Straż Pożarna przypomina o regularnych przeglądach instalacji gazowych oraz przewodów kominowych.
-Obowiązek przeglądów instalacji spoczywa na właścicielach budynków oraz użytkownikach budynków jedno i wielorodzinnych. To bardzo ważne, ponieważ wadliwa instalacja stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia- mówi Bernard Nowak z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Polkowicach.

Strażacy przypominają także o konieczności usuwania zanieczyszczeń z przewodów kominowych w paleniskach opalanych drewnem lub węglem. W takim przypadku zanieczyszczenia należy usuwać raz na 3 miesiące. Dwa razy w roku powinny być natomiast oczyszczane paleniska opalane paliwem płynnym i gazowym.
Tlenek węgla jest gazem niewyczuwalnym dla człowieka. Ból głowy, mdłości, zmęczenie czy nagłe osłabienie mogą być oznaką wydostającego się czadu. Trzeba wtedy jak najszybciej otworzyć okna i przewietrzyć pomieszczenia. Warto również zainwestować w specjalne czujki, wykrywające obecność tlenku węgla, które mogą uratować życie.

XXV Sesja Rady Miejskiej w Chocianowie

Email Drukuj PDF

15 grudnia odbędzie się XXV Sesja Rady Miejskiej w Chocianowie. Radni podejmą uchwałę w sprawie wprowadzenia zmian do wieloletniej prognozy finansowej Miasta i Gminy Chocianów.
 

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:45, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Chocianowie.

Zatrzymany za posiadanie narkotyków

Email Drukuj PDF

Policjanci Wydziału Kryminalnego polkowickiej policji, współpracując z policjantami z Komisariatu Policji w Chocianowie zatrzymali 37- letniego mężczyznę za posiadanie ponad 1300 porcji handlowych marihuany. Mężczyzna ukrył narkotyk w metalowej kasetce.
 

-Policjanci w toku wykonywanych czynności, w miejscu zamieszkania mężczyzny, znaleźli i zabezpieczyli łącznie ponad 1300 porcji handlowych środków odurzających w postaci marihuany. Narkotyki schowane były w metalowej kasetce zamykanej na klucz- informuje asp. szt. Daria Solińska, oficer prasowy KPP w Polkowicach.
Zatrzymany mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu. Usłyszał także zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. -Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy, w tym skąd zatrzymany mężczyzna miał środki odurzające, czy i na jaką skalę zajmował się ich rozprowadzaniem- dodaje Solińska.
To kolejny sukces chocianowskiej policji. Niedawno funkcjonariusze zatrzymali   25 - letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Do zatrzymania doszło po przeprowadzonej kontroli drogowej, w wyniku której w plecaku pasażera funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kilka porcji marihuany. Decyzją Sądu Rejonowego w Lubinie wobec zatrzymanego zastosowany został tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

InformatorWażne i Pożyteczne


20. lutego 2017

Imieniny obchodzą:
Ludmiła, Eustachy, Leon