CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Ruszyły inwestycje w Szklarach Dolnych

Email Drukuj PDF

Powiat Polkowicki oficjalnie przekazał plac budowy firmie Skanska, która przebuduje drogi dojazdowe do gruntów rolnych i leśnych oraz zabudowań gospodarczych na terenie wsi Szklary Dolne. W ramach projektu scalania gruntów wsi nowe drogi będą miały odwodnienie pasa drogowego i zadrzewienie. Ponad 7 kilometrów dróg w Szklarach Dolnych zostanie zmodernizowanych za 5,5 mln zł, w tym głównie z funduszy Unii Europejskiej. Poprawianie infrastruktury związanej z rozwojem i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa przez scalanie jest objęte programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013r.

GALERIA ZDJĘĆ

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.274048772763820.1073741845.170375926464439&type=1

UWAGA! ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

Email Drukuj PDF

3 kwietnia na terenie miasta Chocianowa, 4 kwietnia – we wszystkich sołectwach gminy Chocianów odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych.

ZGZM ustalił termin pierwszych w tym roku „wystawek” w okresie przedświątecznym tak, aby każdy mógł pozbyć się ze swoich mieszkań czy gospodarstw zbędnych rzeczy. Te niepotrzebne przedmioty mieszkańcy mogą we wskazanym terminie ustawić w sąsiedztwie Osiedlowych PSZOK-ów.

Odpady wielkogabarytowe to m.in. meble (czyli szafy, stoły, krzesła, sofy, komody), dywany, wózki dziecięce, materace, pierzyny, rowery, zabawki o dużych rozmiarach. Podczas zbiórki można wystawić także sprzęt RTV i AGD.

27 marca 2014 r. Sesja Rady Miejskiej

Email Drukuj PDF

W czwartek 27 marca 2014 r. o godz. 14 odbyła się Sesja Rady Miejskiej w Chocianowie. 

Szczegółowy porządek obrad:

http://chocianow.bip.pbox.pl/public/get_file_contents.php?id=150214

Wzmożone zagrożenie pożarowe

Email Drukuj PDF

Dziewięć zastępów straży pożarnej było wczoraj zaangażowanych do gaszenie pożarów w Chocianowie. Płonęły nieużytki w okolicach chocianowskich ulic: Wesołej i Sportowej oraz w Szklarach Dolnych.

Strażacy długo walczyli z pożarem przy ulicy Wesołej. Akcje, do której skierowano wszystkie jednostki OSP z terenu gminy, dwie z Polkowic oraz z Przemkowa i Nowej Wsi Lubińskiej, utrudniał wiatr. Łącznie spłonęło tam 6 hektarów nieużytków, a także 33 ule i 2 altany ogrodowe. Pożar przy ul. Sportowej pochłonął 2 hektary nieużytków. W Szklarach Dolnych, poza trawami, ogień zajął również szopę. Na szczęście obeszło się bez ofiar. Jeszcze późnym wieczorem strażacy wzywani byli do kolejnych pożarów traw w Chocianowie i Szklarach Dolnych.

Więcej…

Więcej artykułów…

InformatorWażne i Pożyteczne


21. sierpinia 2014

Imieniny obchodzą:
Joanna, Kazimiera, Franciszek