CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

KPP w Polkowicach zaprasza kandydatów do służby w policji

Email Drukuj PDF
Wyjątkowa praca, różne kierunki rozwoju i spełnienie marzeń – wszystko to znajdziesz wstępując już dziś do Policji.

Jeśli chcesz robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilne warunki pracy – już dziś możesz zostać policjantem. Z każdym rokiem zawód ten cieszy się coraz większym zaufaniem obywateli. To praca dla ludzi z pasją, w prestiżowej i państwowej instytucji. Zastanawiałeś się nad pracą w Policji? Zrób kolejny krok. Nie czekaj, aż ktoś inny zajmie Twoje miejsce.

Służba w Policji daje niepowtarzalną szansę zawodowego rozwoju. Liczna oferta szkoleń resortowych stwarza możliwość poszerzania horyzontów, zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębiania wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach. Zostając policjantem, tworzysz ponad 100 - tysięczną formację, pomagającą obywatelom i dbającą o bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. To zawód dla profesjonalistów i ludzi z pasją. Dużo wymagający i dużo dający w zamian. Spróbuj, bo naprawdę warto. Być może w ten sposób spełnisz również swoje ukryte marzenia. Policjant, to zawód dający wiele satysfakcji, a wdzięczność osób, którym udzieliłeś pomocy, bywa bezcenna.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można uzyskać na stronie (www.policja.pl) oraz pod numerem telefonu 071/340 - 40 – 44, a także osobiście w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i każdej komendzie miejskiej/powiatowej Policji województwa dolnośląskiego.

Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach w dniu 25 lutego 2016r. zaprasza na DZIEŃ OTWARTY DLA KANDYDATÓW DO SŁUŻBY W POLICJI.

W godzinach 14.30-17.00, w Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach, ul. Legnicka 15, będzie dyżurował pracownik Zespołu Kadr i Szkolenia (pokój nr 305). Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby podjęciem służby w Policji, które nie mają możliwości przyjścia w godzinach pracy urzędu, tj. 7.30.-15.30.

Wszyscy chętni będą mogli uzyskać informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej do służby w Policji, pobrać kwestionariusz osobowy kandydata do służby, a także złożyć dokumenty.
Serdecznie zapraszamy!
Zespół Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach 59-100 Polkowice, ul. Legnicka 15 tel.: +48 76 846-33-89 fax.: +48 76 846-33-15 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
http://www.polkowice.policja.gov.pl/pl/praca_w_policji/sluzba_w_policji/

Budynek PKP

Email Drukuj PDF
Gmina Chocianów przejęła budynek dawnej stacji PKP usytuowanej przy ul. Kolejowej wraz z dwoma liniami kolejowymi. Gminny plan zakłada zaadaptowanie budynku na cele kulturalno - społeczne, gdzie mogłyby się odbywać dodatkowe zajęcia organizowane przez ośrodek kultury i lokalne organizacje. Linia kolejowa zaś ma być wykorzystana do budowy trasy turystycznej Przemków - Chocianów - Lubin.


Projekt ten jest zadaniem złożonym, które bezpośrednio koordynuje LGD "Wrzosowa Kraina". Jak czytamy w archiwach  "Linia kolejowa wybudowana przez spółkę akcyjną Kolejki Lubin - Chocianów (Kleinbahn-AG Lüben - Kotzenau) założoną w czerwcu 1914 r. Wojna nie wstrzymała prac, które rozpoczęto w 1915 r. Nawierzchnię torową ułożono już w 1916 roku, stąd wg niektórych źródeł już w lutym 1916 r. po linii kursowały pociągi towarowe. Ruch pasażerski otwarto 1.10.1917 r. W Lubinie znajdowała się parowozownia kolejki (dziś jest to garaż drezyn PLK), w Chocianowie znajdował się garaż z pojedynczym stanowiskiem. Spółka zatrudniała tylko 16 pracowników etatowych. Szlak z Lubina do Chocianowa była jedną z ostatnich linii uzupełniających dolnośląską sieć, która niestety szybko przegrywała z konkurencją samochodową. W 1939 roku na linii pozostała już tylko 1 para pociągów, dopiero w czasie wojennej reglamentacji paliwa ponownie linia ożyła (3 pary/d w dni robocze, 1 para w dni wolne). Po wojnie linię uruchomiono dopiero w czerwcu 1946 r. i służyła przez wiele lat do przewozu produktów rolnych. Ruch pasażerski był słaby, tak że niektóre kursy były realizowane mieszanymi składami towarowo-pasażerskimi (tzw. towosy). Z uwagi na prymitywną infrastrukturę oraz przystanki znajdujące się w oddali od skupisk ludzkich pociągi na tej linii stawały się anachronizmem, który musiał ulec likwidacji w czasie kryzysu. Tak się właśnie stało pod koniec 1985 r. kiedy zawieszono kursy pasażerskie. Pociągi towarowe kursowały jeszcze przez dwa lata i zostały zawieszone z powodu wykolejeń. W 1991 roku linia została fizycznie rozebrana. Pozostały po niej relikty budynków stacyjnych oraz nieliczne odcinki torów w zaasfaltowanych przejazdach."  (http://dolny-slask.org.pl).

Adaptacja pozostałej infrastruktury kolejowej na cele turystyczne będzie możliwa w obecnym siedmioletnim rozdaniu środków z UE.

Badania GUS

Email Drukuj PDF

Główny Urząd Statystyczny przeprowadza w całym kraju statystyczne badania ankietowe. Ich głównym celem jest dostarczenie odbiorcom danych porównywalnych dla wszystkich krajów Unii Europejskiej.  W załączonych informacjach przedstawiliśmy badania, które będą realizowane w 2016 r. na terenie województwa dolnośląskiego:

 • w wylosowanych gospodarstwach domowych, punktach sprzedaży detalicznej i punktach usługowych, na targowiskach oraz na przejściach granicznych w Jakuszycach, Zgorzelcu, Jędrzychowicach, Kudowie Słonem.

 • w wylosowanych gospodarstwach rolnych.

badania 1
badanie 2

Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty złożonej w trybie art. 19 a

Email Drukuj PDF
Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty złożonej w trybie art. 19 a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ( Dz. U. z 2014 r.  poz. 1118 ze zm. ) na realizację zadania publicznego
 
W dniu 22.01.2016 r. do Urzędu Miasta i Gminy w Chocianowie  wpłynęła oferta złożona przez Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów  w Chocianowie na realizację zadania publicznego w ramach polepszania jakości życia osób starszych ( w tym emerytów, rencistów i inwalidów) pn. – „Integracja osób starszych, organizacja życia kulturalnego poprzez zorganizowanie spotkania okolicznościowego”. Wobec powyższego informujemy, że zgodnie z art. 19a ust.4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie można zgłosić uwagi dotyczące złożonej oferty. Uwagi należy zgłaszać pisemnie w godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy w Chocianowie w Referacie Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia, pok. 17 b, drog elektroniczną na adres  e-mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz listownie na adres Urzędu Miasta i Gminy  w Chocianowie, ul. Ratuszowa 10, 59-140 Chocianów do dnia 31.01.2016 r.
 
W załączeniu:
oferta

InformatorWażne i Pożyteczne


30. kwietnia 2016

Imieniny obchodzą:
Lilla, Bartłomiej, Marian