CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Pierwszy przedsiębiorca w Chocianowskiej Karcie Seniora

Email Drukuj PDF
Pierwszy przedsiębiorca zadeklarował przystąpienie do programu "Chocianowska Karta Seniora". Po zakończeniu budowy nowej stacji paliw w Chocianowie, seniorzy będą mogli liczyć na upust podczas tankowania.Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Chocianowie, radni podjęli decyzję o wprowadzeniem programu "Chocianowska Karta Seniora". Dzięki niej mieszkańcy Gminy Chocianów, którzy ukończyli 60 lat, będą mogli liczyć na spore udogodnienia. Po pojawieniu się informacji o powstaniu programu, do urzędu zaczęli zgłaszać się pierwsi przedsiębiorcy, którzy byli zainteresowani udziałem w nim.

Kamil Lis pełniącym obowiązki dyrektora RCK

Email Drukuj PDF
Kamil Lis, były nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych został pełniącym obowiązki dyrektora Regionalnego Centrum Kultury (dotychczas Chocianowskiego Ośrodka Kultury). Na tym stanowisku zastąpił Krystynę Kozołup.fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych

Patrycja Jugo nowym sekretarzem

Email Drukuj PDF
Patrycja Jugo została wybrana na nowego Sekretarza Miasta i Gminy Chocianów. 38-latka jest magistrem administracji publicznej na Uniwersytecie Wrocławskim, a także absolwentką Podyplomowych Studiów Prawa Pracy i Prawa Socjalnego, Menadżerskich Studiów Podyplomowych Zarządzanie Pracą oraz Studiów Podyplomowych Przygotowania Pedagogicznego.W piątek, 25 stycznia 2019 roku upłynął termin składania ofert na stanowisko Sekretarza Miasta i Gminy Chocianów. Spośród żłożonych ofert wybrano Patrycję Jugo, która spełniała wymagania zawarte w ogłoszeniu o naborze na wolne stanowisko pracy. W przeszłości Patrycja Jugo pracowała w Urzędzie Miasta i Gminy Ścinawa na stanowiskach: Sekretarza Miasta i Gminy, Kierownika Referatu Ogólnego i Spraw Obywatelskich oraz Inspektora ds. kadr. 

fot. TVRegionalna.pl
 

Odnalezione psy szukają właściciela lub nowego domu

Email Drukuj PDF
Na terenie Gminy Chocianów odnaleziono dwa zagubione lub porzucone psy. Oba pojechały już do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy. Poszukiwani są piesków lub osoby, która ewentualnie chciałaby zaadoptować pieska, gdy nie znajdzie się pierwotny właściciel.Pierwszym z psów jest Żabcia (czarna z białymi końcówkami łap), która ma około 8-10 lat i waży osiem kilogramów. Drugi to Zenek (czarny z białą piersią), który ma około 2 lat i waży blisko dziesięć kilogramów.

AKTUALIZACJA: Właściciel Żaby został odnaleziony, 

InformatorWane i Poyteczne


19. lutego 2019

Imieniny obchodzą:
Arnold, Henryk, Konrad