CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Nowe zasady płatności w ZUS-ie

Email Drukuj PDF

Od 1 stycznia 2018 r. wszystkie składki do ZUS będą przekazywane na jeden, indywidualny numer rachunku składkowego. Informację  o numerze tego rachunku każdy przedsiębiorca dostanie z ZUS listem poleconym w czwartym kwartale 2017 r.

 
W 2018 roku jednym przelewem będzie można opłacać składki na ubezpieczenie społeczne (emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe), ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Fundusz Emerytur Pomostowych.
 
Więcej…

Dzień św. Barbary

Email Drukuj PDF

Najpiękniejsze kartki w gminie

Email Drukuj PDF

Ponad 70 świątecznych kartek wpłynęło na konkurs zorganizowany przez Chocianowski Ośrodek Kultury. Uroczyste wręczenia nagród zwycięzcom odbędzie się już 4 grudnia, o godzinie 15 w Chocianowskim Ośrodku kultury.

Jury oceniało samodzielność wykonania, oryginalność, nawiązanie do tradycji oraz ogólny wyraz artystyczny. Wśród kartek znalazły się takie, które zostały wykonane kolażowo, tradycyjnie kredkami lub farbami oraz z wykorzystaniem elementów papierowych. Znalazły się także wydzieranki oraz ozdobione brokatem. Poziom tegorocznej edycji był naprawdę wysoki, a  chocianowskie dzieci wykazały się niezwykłą wyobraźnią.

Więcej…

Szkolenia dla mikroprzedsiębiorców w skarbówce

Email Drukuj PDF

Polkowicki Urząd Skarbowy rozpoczyna cykl szkoleń dla mikroprzedsiębiorców. Dotyczą one obowiązku stosowania Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK_VAT) przez prowadzących działalność.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Polkowicach informuje, w każdy wtorek grudnia  (512, oraz 19 grudnia) o godz. 10.00 w Sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy w Polkowicach będą prowadzone nieodpłatne, otwarte szkolenia dotyczące obowiązku stosowania Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK_VAT) przez mikroprzedsiębiorców.

Tylko na terenie powiatu polkowickiego znajduje się obecnie ok. 1300 mikroprzedsiębiorców. W całej Polsce zaś mowa o ok. . 1,5 mln mikroprzedsiębiorców (firmy do 10 osób, rozliczające podatek VAT), którzy dołączą do grona podatników VAT i mają obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestru sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłania jej w wersji elektronicznej, jako Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT).
 

InformatorWażne i Pożyteczne


12. grudnia 2017

Imieniny obchodzą:
Joanna, Dagmara, Aleksander