CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Dzień Dziecka w Chocianowie: kulturalnie i edukacyjnie

Email Drukuj PDF

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka odbyły się pod hasłem bezpieczeństwa. Na chocianowskie dzieci czekały stoiska służb mundurowych, prelekcje, pokazy i mnóstwo atrakcji. Nie zabrakło także występów artystycznych młodych chocianowian, pokazów akrobatycznych i parady motocykli.

Więcej…

Pojechali nad morze dzięki wsparciu fundacji i gminy

Email Drukuj PDF

30 podopiecznych Chocianowskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Dorosłym Specjalnej Troski wyjechało na turnus rehabilitacyjny do Kołobrzegu. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu fundacji KGHM i Gminy Chocianów.

 
Więcej…

Wiemy, ile projektów złożono do chocianowskiego budżetu obywatelskiego

Email Drukuj PDF

Ich przyjmowanie zakończyło się w piątek 25 maja. Wpłynęło w sumie 19 projektów, z czego 11 to projekty zgłoszone przez mieszkańców wsi. O tym, które zostaną zrealizowane, zdecydują już niedługo mieszkańcy.

Więcej…

Ostatnie godziny składania wniosków!

Email Drukuj PDF

Jeszcze tylko do północy można zgłaszać  pomysły w ramach Budżetu Obywatelskiego.

 

Wnioski można składać bezpośrednio w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów, przesłać pocztą lub złożyć wniosek na platformie elektronicznej https://chocianow.budzet-obywatelski.org

Przypomnijmy, że w tym roku Gmina Chocianów wyda 90 tysięcy złotych na projekty, które zgłoszą mieszkańcy. Koszt realizacji proponowanego zadania na terenie miasta Chocianów nie może przekroczyć 50 tysięcy zł, natomiast na terenie wiejskim- 40 tysięcy zł. O przeznaczaniu tych kwot zdecydują mieszkańcy miasta i gminy Chocianów zgłaszając swoje projekty, a później na nie głosując.

 

Propozycje zadań do budżetu może złożyć każdy mieszkaniec gminy. . Zadania, które będą realizowane powinny należeć do zadań własnych gminy oraz zlokalizowane na terenach stanowiących własność Gminy Chocianów.  Nie mogą to być jednak inwestycje związane z remontem infrastruktury drogowej, remontem i wyposażaniem ośrodków kultury oraz świetlic wiejskich, czy też wykonanie wyłącznie dokumentacji projektowej.

 

Głosowanie przeprowadzone zostanie na specjalnej, elektronicznej platformie i będzie polegało na wypełnieniu interaktywnego formularza do głosowania. Każdy mieszkaniec Gminy Chocianów będzie mógł oddać tylko jeden głos i tylko na jeden projekt.

 
 
 
 

InformatorWane i Poyteczne


10. grudnia 2018

Imieniny obchodzą:
Judyta, Julia, Andrzej