CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Uwaga

Email Drukuj PDF
Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów
dotyczący treningu zgrywającego System Ostrzegania i Alarmowania Ludności
w dniu 01.08.2017 r.
 
 
Informuję, że zgodnie z Zarządzeniem nr 225 Wojewody Dolnośląskiego z dnia 12 lipca 2017 roku, w dniu 1 sierpnia 2017 r. na obszarze miasta i gminy Chocianów zostanie przeprowadzony trening zgrywający System Ostrzegania i Alarmowania Ludności.
W czasie treningu o godz. 17.00 nadany zostanie przez syreny Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego jak i Obrony Cywilnej 3 minutowy modulowany sygnał o treści „ogłaszam alarm”.
 
Za niedogodności, które mogą powstać w wyniku treningu serdecznie przepraszamy.
 

Zagłosuj na Chocianów w Plebiscycie Gazety Wrocławskiej!

Email Drukuj PDF

Trwa plebiscyt Gazety Wrocławskiej "WIELKIE ODKRYWANIE DOLNEGO ŚLĄSKA 2017- MIEJSCOWOŚĆ ROKU". 

W plebiscycie udział bierze także Chocianów. Wystarczy wysłać sms o treści MR.49 pod numer 72355. 

Szczegóły znajdziecie tutaj: http://www.gazetawroclawska.pl/dolny-slask/a/wielkie-odkrywanie-dolnego-slaska-2017-miejscowosc-roku,12258766/

Będą mieć nowy wóz strażacki

Email Drukuj PDF

Wytrwałość i cierpliwość druhów OSP Szklary Dolne zostały nagrodzone. Wieloletnie starania o finansowe wsparcie na zakup nowego wozu strażackiego, przyniosły zamierzony skutek.
 

Ponad 220 tysięcy zł to finansowe wsparcie z Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego, 80 tysięcy zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, 35 tysięcy zł z Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu oraz 408 tysięcy złotych, które chce przeznaczyć Gmina Chocianów. To w sumie ponad 740 tysięcy złotych, które przeznaczone zostanie na zakup średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Szklarach Dolnych.

-To bardzo dobra wiadomość. W powiecie polkowickim jesteśmy jednostką z najstarszym sprzętem. Skuteczność jednostki zależy nie tylko od postawy strażaków, ale i niestety od sprzętu. Stary samochód jest już bardzo wyeksploatowany i częściej stoi w garażu, niż bierze udział w wyjazdach- mówi Krystian Dziki z OSP Szklary Dolne.

W 2016 roku Gmina Chocianów starała się o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, w dziedzinie Bezpieczeństwa. Kryteria zostały wówczas spełnione, jednak w ostatnim etapie, jednostka dostała negatywną odpowiedź. Następnie druhowie ze Szklar Dolnych złożyli wniosek do Komendanta Głównego PSP o dofinansowanie ze środków MSWiA i KSRG. Starania znów zakończyły się fiaskiem. W tym czasie gmina podjęła także uchwały o gotowości poniesienia kosztów wymaganej inwestycji.
Więcej…

Kto ukradł tuje z cmentarza?

Email Drukuj PDF

Złodzieje ukradli 50 sztuk tui z cmentarza w Chocianowie. Kradzież zauważyli pracownicy Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Tuje posadzone były wzdłuż nowopowstałego parkingu. Służyć więc miały nie tylko mieszkańcom, ale i odwiedzającym cmentarz w Chocianowie.
 
-Sprawę zgłaszamy na policję. Jednocześnie prosimy mieszkańców o pomoc w odnalezieniu sprawców- informuje Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chocianowie.
 
Jak widać są osoby, których estetyka naszego miasta nie obchodzi. Jeśli ktoś widział złodziei lub ma jakiekolwiek informacje w sprawie, prosimy zgłaszać to policji.
 
 

InformatorWażne i Pożyteczne


17. października 2017

Imieniny obchodzą:
Ignacy, Lucyna, Małgorzata