CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Ogłoszenie

Email Drukuj PDF
 Wyniki rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie sportu w sołectwie Szklary Dolne na okres trwania rundy jesiennej w 2017 r.

POBIERZ »

Ogłoszenie

Email Drukuj PDF

Ostrzeżenie nr 70

Zjawisko – upał / drugi stopień zagrożenia

obszar - województwo dolnośląskie

ważność – od godz. 13.00 dnia 01.08.2017 r. do godz. 18.00 dnia 03.08.2017 r.

Przebieg – Prognozuje się temperaturę maksymalna : we wtorek od 32 o C do 35 o C, w środę i czwartek od 28o C do 31 o C. Temperatura minimalna w nocy od 18 o C do 21 o C

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska – 90%

Ludowe brzmienia w Chocianowcu

Email Drukuj PDF

„Echo” z Chocianowca, „Czerwone Róże”, „Wesoła Gromadka” oraz „Polanie”. To tylko niektóre zespoły, które wystąpiły podczas VI Festiwalu Pieśni Ludowych w Chocianowcu.

Kolejny, szósty już Festiwal  Pieśni Ludowych upłynął wśród najlepszych, ludowych brzmień. Były wspólne tańce i tradycyjne przyśpiewki. Nie zabrakło także tradycyjnego poczęstunku, które przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chocianowcu.

-To impreza, która zrzesza sympatyków ludowych pieśni. Nie tylko tych starszych, ale i młodszych, czego dowodem może być występ młodych artystów z Ukrainy. Mam nadzieję, że naszym festiwalem, przyczynimy się do rozpowszechniania ludowych pieśni, nie tylko w gminie, ale i w całym regionie- mówi Wojciech Drozd, kierownik zespołu Echo i zarazem sołtys Chocianowca.

Festiwal zorganizowany został przez sołtysa oraz radę sołecką Chocianowca, Zespół Folklorystyczny Echo oraz Chocianowski Ośrodek Kultury. Sponsorem Festiwalu był Powiat Polkowicki. 

Ogłoszenie

Email Drukuj PDF
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego:


POBIERZ »

InformatorWażne i Pożyteczne


17. października 2017

Imieniny obchodzą:
Ignacy, Lucyna, Małgorzata