CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Spotkanie informacyjne w sprawie unijnych funduszy

Email Drukuj PDF

Już 16 marca Wiejskim Ośrodku Kultury w Chocianowcu odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie programu wspierania przedsiębiorczości osób  bezrobotnych. W ramach unijnego wsparcia można pozyskać nawet do 25 tysięcy złotych na rozpoczęcie działalności.


„Od pomysłu do biznesu” to program wspierania przedsiębiorczości osób bez pracy po 30 roku życia. Dotyczy on osób zamieszkałych w województwie dolnośląskim, w tym z powiatu polkowickiego.  Skorzystać z niego mogą także osoby, które znajdują się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, są np. długotrwale bezrobotne, posiadają orzeczenia o niepełnosprawności, zamieszkują tereny wiejskie i przekroczyli już 50 rok życia.
 
W ramach realizowanego projektu będzie można pozyskać środki finansowe na rozwój przedsiębiorczości nawet do 25 tysięcy złotych. Można będzie także starać się o wsparcie pomostowe do 1850 zł miesięcznie, przez okres od 6 do 12 miesięcy. –Zapewniamy także szkolenie, w którym objaśnimy jak załatwić wszelkie formalności związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz wsparcie indywidualne- dodaje Elżbieta Chudzińska, asystent kierownika projektu.
 
 
Spotkanie organizowane jest przez Biuro Projektu Business School i odbędzie się 16 marca w WOKu w Chocianowcu o godzinie 15.

Więcej informacji pod numerami telefonu: 739 084 815 oraz 720 838 304.
Rekrutacja trwa od 6  marca do 31 marca 2017. 

Ruszyła kolejna inwestycja PWK. Mogą być utrudnienia w ruchu drogowym.

Email Drukuj PDF

Przedsiębiorstwo Wodociągowo- Kanalizacyjne w Chocianowie rozpoczęło prace nad kolejną inwestycją w mieście Chocianów. Budowa sieci kanalizacji deszczowej może jednak spowodować utrudnienia w ruchu drogowym.


Budowa sieci kanalizacji deszczowej ma na celu odwodnienie ulicy Szprotawskiej, Wrzosowej, i Środkowej w Chocianowie. Prace będą polegały na budowie sieci o długości 394 mb oraz zabudowie 17 sztuk wpustów ulicznych. -Dzięki wykonaniu kanalizacji deszczowej unikniemy rozlewisk na drogach oraz zalewaniu najniżej położonych posesji w przypadku gwałtownych opadów deszczu co miało miejsce kilka tygodni temu- informuje Paweł Najdek, prezes PWK.
Ze względu na obecne warunki atmosferyczne oraz wielkość zadania utrudnienia w ruchu będą trwały do połowy kwietnia.
 
-Oczywiście dołożymy wszelkich starań aby potrwały one jak najkrócej.Wszyscy mieszkańcy mieszkający przy ulicy Środkowej, Wrzosowej, Jagodowej oraz części ulicy Szprotawskiej dojazd do swoich posesji mają od ulicy Krótkiej, tj. droga do nowego przedszkola- dodaje Paweł Najdek.
 
Wartość inwestycji to blisko 150 tysięcy złotych.

Jak będzie wyglądał objazd? Zajrzyjcie:
Zobacz mapę »

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych- harmonogram

Email Drukuj PDF

Jest już dostępny harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych. W Chocianowie GRATOWÓZ zawita już 24 kwietnia.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych rozpocznie się w mieście i gminie Przemków oraz w Radwanicach i Jerzmanowie. W Chocianowie zbiórka rozpocznie się w kwietniu.

24.04.2017 (poniedziałek) 
Parchów, Jabłonów, Pogorzeliska, Chocianowiec, Raków, Trzebnice

25.04.2017 (wtorek)
Michałów, Żabice, Ogrodzisko, Brunów, Szklary Dolne, Trzmielów

Więcej…

Kulturalny rozkład jazdy w CHOKu

Email Drukuj PDF

Jeszcze do końca tego tygodnia możecie podziwiać fotograficzną wystawę poświęconą pamięci Żołnierza Niezłomnego- por. Mieczysława Bujaka ps. „Gryf”. Po wystawie czeka nas kolejny występ- tym razem panów z Kabaretu „Czwarta fala”.
 

Biograficzna wystawa por. Mieczysława Bujaka ps. „Gryf” to zbiór fotografii oraz prywatnych zapisków żołnierza. Niezłomnemu żołnierzowi poświęcono do tej pory wiele publikacji, wystaw i publicystycznych filmów. Jednym z nich jest film w reżyserii Grzegorza Brauna- „Oskarżenie- sprawa por. Bujaka”, w którym reżyser podkreślił oddanie żołnierza. Jak wspomina obserwująca proces Mieczysława Bujaka protokolantka, do końca chronił on współoskarżonych i całą winę brał na siebie. W 1951 r. Wojskowy Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał go na dwukrotną karę śmierci, inni więźniowie otrzymali jedynie kilkuletnie wyroki. „Walczyliśmy o nową Polskę, Polskę dla wszystkich...” – powiedział w trakcie procesu por. Bujak. Bierut nie skorzystał z prawa łaski. Egzekucję wykonano 30 sierpnia 1951 r. w więzieniu przy ul. Kleczkowskiej – por. Bujak spoczął w anonimowej mogile na cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.
 
Wystawa potrwa do końca tygodnia i stanowi ona część uroczystych obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

Wszystkich zaś amatorów kabaretowych wrażeń zapraszamy już 11 marca do Chocianowskiego Ośrodka Kultury. Na Chocianowskiej scenie wystąpi Kabaret Czwarta Fala, którzy podróżują obecnie w trasie z programem- Kabaretowy Dzień Kobiet.
Kabaret Czwarta Fala to kielecka formacja młodego pokolenia, której twórczość opiera się na odnajdywaniu odrealnionych aspektów pozornie normalnych sytuacji. Kabaret ma na koncie 3 autorskie programy, każdy doskonale przyjmowany przez publiczność.
 
Czwarta Fala powstała we wrześniu 2009 roku w Kielcach i może pochwalić się aż 50 nagrodami na ogólnopolskich festiwalach kabaretowych, z czego większość stanowią nagrody publiczności. W jego skład wchodzą- Mateusz Lewkowicz i Damian Lebieda, oraz Bartek Cedro.
Start godzina 17, wstęp wolny. 

InformatorWażne i Pożyteczne


24. maja 2017

Imieniny obchodzą:
Estera, Milena, Zuzzana