CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

Email Drukuj PDF
Zjawisko - silne wiatry - 2 stopień zagrożenia
Ważność - od godz. 14.00 dnia 05.10.2017 r. do godz. 23.00 dnia 05.10.2017 r.
przewidywane są silne wiatry osiągające prędkość do 50 km/godz. w porywach do 115 km/ godz. w 30% do 130 km/godz z kierunku SW i W
 
 

Olimpijskie zmagania w Chocianowie

Email Drukuj PDF

Trening lekkoatletyczny inny niż wszystkie, bo pod czujnym okiem mistrzów olimpijskich. W Chocianowie- olimpijczycy na czele z Sebastianem Chmarą, w oryginalny sposób, zachęcali dzieci do aktywności fizycznej. 
 

W sportowych zmaganiach udział wzięły szkoły podstawowe z Trzebnic, Rokitek, Krotoszyc, Męcinki, Przemkowa, Radwanic i Zagrodna. Lekkoatletyczny bój rozpoczęła sztafeta ze zniczem olimpijskim, której przewodził polski lekkoatleta Paweł Czapiewski. Dzieci ponadto poznały historię polskiej lekkoatletyki oraz miały możliwość poznania opowieści polskich lekkoatletów. Spotkaniu towarzyszyły także wspólne treningi m.in.. skoku wzwyż, biegu oraz rzutów oszczepem. 
 
-Zachęcanie dzieci do aktywnego spędzania czasu, bywa naprawdę żmudnym zajęciem. Tutaj widać, że dzieci się cieszą i są ciekawe spotkań z olimpijczykami. Jeśli będziemy mieć możliwość ponownego udziału w projekcie, zrobimy to z przyjemnością- mówi Magdalena Wojtczak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Wyżykowskiego w Krotoszycach. 
 
Lekkoatletyczne rywalizacje w Chocianowie przypominały te prawdziwe, olimpijskie. Zwycięzcą lekkoatletycznych bojów była Szkoła Podstawowa z Męcinki.  Na podium stanęły także Krotoszyce i Radwanice.
-Leśna Akademia Sportu to pilotażowy program skierowany głównie dla dzieci i młodzieży z małych miejscowości. Organizujemy cykliczne spotkania pozalekcyjne, w których dzieci poznają dyscypliny olimpijskie "od kuchni"- wyjaśnia lekkoatleta Paweł Czapiewski. 
 
-Chocianów jest jedną z tych miejscowości, w których widać rękę gospodarza dbającego o rozwój dzieci. Rozbudowane hale sportowe, bogata oferta zajęć sportowych- to się chwali. To, czy dzieci będą zainteresowane w przyszłości aktywnością fizyczną, zależy od dorosłych- dodaje Sebastian Chmara. 
 
Zajęcia z dziećmi prowadził m.in.. Paweł Januszewski-  specjalista biegu na 400 m przez płotki i mistrz Europy z 1998 roku, Paweł Czapiewski-  polski lekkoatleta średniodystansowiec, medalista mistrzostw świata i halowy mistrz Europy oraz Sebastian Chmara- polski lekkoatleta, który specjalizował się w wielobojach. 
Program „Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży" realizowany jest przez Fundację Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. Partnerami projektu są Lasy Państwowe oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki.
 
 
 
 
 

Pionierzy w ekologii z Gminy Chocianów

Email Drukuj PDF

Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Trzebnicach znalazła się w gronie dolnośląskich szkół, którym nadano Certyfikat  Szkoły Promującej Ekorozwój za systematyczne inicjatywy pro środowiskowe podejmowane w ramach sieci DSSPE. 

To już VI edycja Dolnośląskiej Sieci Szkół Promujących Ekorozwój "Ziemia dla Wszystkich", w której udział wzięły szkoły z województwa dolnośląskiego. Podczas uroczystej gali podsumowującej projekt, rozdano wyróżnienia i certyfikaty w ramach Dolnośląskiego Forum Edukacji Ekologicznej. W gali uczestniczyli przedstawiciele: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego,  Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu, Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych,  Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Urzędu Miejskiego Wrocławia, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.
To już kolejne, tak ważne wyróżnienie szkoły w Trzebnicach w realizacji zadań i działań proekologicznych.  
 
 W 2015 roku, na podsumowanie V edycji, szkoła otrzymała wyróżnienie za realizowany projekt edukacyjny „Moja Ziemia – mój dom”,  a w tym roku nadano już szkole certyfikat.
 
Warto wspomnieć, że w trzebnickiej podstawówce podejmowanych jest szereg inicjatyw pro środowiskowych i z pewnością placówka zasłużyła na takie wyróżnienie w skali województwa. W minionym roku szkolnym zajęła I i II miejsce w powiecie w konkursach ekologicznych organizowanych przez Związek Gmin Zagłębia Miedziowego. 
 
 
 
 

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna od 1 października

Email Drukuj PDF

Od 1 października weszły w życie zmiany dotyczące lokalizacji punktów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Nowe punkty realizują świadczenia już od niedzieli, 1 października. 

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18 do 8 dnia nastęnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.  
Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie nagłego zachorowania i gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.  
 
Dla Mieszkańców Gminy Chocianów od 1 października od godziny 8.00 punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej funkcjonują w:  
 
 1. 1. Regionalne Centrum Zdrowia w Lubinie: Lubin, ul. Bema 5-6, tel. 76 840 16 90 
 1. 2. Miedziowe Centrum Zdrowia: Lubin, ul. Skłodowskiej- Curie 54, tel. 76 8460 406, 76  8460 300 
3. Polkowice, ul. Kardynała B. Kominka 7, tel. 76 746 08 13
 1. 3. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy, Legnica ul. Iwaszkiewicza 5, tel. 76 72 11 410, 76 72 11 411 
   

InformatorWażne i Pożyteczne


12. grudnia 2017

Imieniny obchodzą:
Joanna, Dagmara, Aleksander