CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

W Urzędzie Miasta i Gminy zapłacisz kartą

Email Drukuj PDF

Już niedługo w Urzędzie Miasta i Gminy w Chocianowie będzie można płacić kartą. Mieszkańcy, którzy zdecydują się płacić kartą w magistracie, nie będą ponosili z tego tytuły żadnych dodatkowych opłat.

Radni podjęli uchwałę w sprawie dopuszczenia zapłaty podatków stanowiących dochody budżetu Gminy Chocianów. Płatności kartą w chocianowskim magistracie zostaną wprowadzone w ramach Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A.
 
-Możliwość dokonywania elektronicznych opłat w urzędzie jest odpowiedzią na oczekiwania naszych Mieszkańców. Tym samym zaoszczędzimy czas i usprawnimy pracę urzędu- mówi Franciszek Skibicki, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów.

Płatności bezgotówkowe będzie można realizować w kasie urzędu na parterze budynku.
 
 
 

Ostrzeżenie

Email Drukuj PDF

Ostrzeżenie meteorologiczne

Zjawisko – burze z gradem / 2 stopień zagrożenia

obszar  - województwo dolnośląskie

ważność – od godz. 20.00 dnia 09.08.17 r. do 07.00 dnia 10.08.17 r.

przebieg – prognozuje się wystąpienie burz z gradem, deszcz do 50mm, porywy wiatru do 80 km/godz

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska – 80%

Policjant z Chocianowa na podium

Email Drukuj PDF

II miejsce, w 10- kilometrowym „Biegu Rezerwistów Pośród Bytowych Wzgórz" , zdobył policjant z Komisariatu Policji w Chocianowie. Organizatorem biegu była Jednostka Poszukiwawczo -Ratownicza "Baryt".


Impreza była otwarta dla wszystkich sympatyków biegania. Zawody rozgrywane były na dystansie 10 km, po trasie asfaltowej. W rywalizacji służb mundurowych  II miejsce zajął policjant z Komisariatu Policji w Chocianowie asp. Łukasz Leśniak. Funkcjonariusz na co dzień pełni służbę w zespole dochodzeniowo- śledczym.
 
Bieganie, to jedna z jego pasji. Do startów w zawodach, głównie z przeszkodami "zaraził" się od kolegi z komisariatu, z którym regularnie bierze udział w tego typu przedsięwzięciach sportowych. 

Pies w Urzędzie? W Chocianowie to nie problem

Email Drukuj PDF

Miska z wodą dla czworonogów pojawiła się przed wejściem do Urzędu Miasta i Gminy. Jednocześnie urzędnicy przestrzegają  przed pozostawianiem zwierząt w rozgrzanych samochodach. 

Miska z wodą pojawiła się przed głównym wejściem do Urzędu Miasta i Gminy. Jeśli temperatury na dworze będą bardzo wysokie, miska przeniesiona zostanie do środka. Tym samym chocianowscy urzędnicy apelują o rozwagę w czasie upałów.
 
Temperatura w nagrzanym samochodzie może dochodzić do 50°-60°C. Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać dzieci i zwierząt w samochodach! Należy również stale nawadniać organizm i pamiętać o nakryciu głowy. Ostrożne powinny być także osoby starsze, które przyjmują leki. Podczas upałów, gdy organizm się odwadnia, stężenie leków w organizmie może się zwiększyć nawet do zagrażającego życiu.

Poradnik „Jak przygotować się do upałów” znajdziecie tutaj:
POBIERZ »
 

Więcej artykułów…

InformatorWażne i Pożyteczne


17. października 2017

Imieniny obchodzą:
Ignacy, Lucyna, Małgorzata