CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Wiemy, kto zagra na Dniach Jagody w Chocianowie!

Email Drukuj PDF

Dni Jagody w Chocianowie już 1 i 2 lipca. Na chocianowskiej scenie wystąpią gwiazdy polskiego disco- polo. Dwudniowej, tradycyjnej już imprezie towarzyszyć będzie także barwny korowód Festiwalu Folklorystycznego „Świata pod Kyczerą”.

W tym roku mieszkańcy Gminy Chocianów świętować będą aż dwa dni. Na chocianowskiej scenie 1 lipca, wystąpi zespół Piękni i Młodzi. Formacja znana jest przede wszystkim z hitów: „Niewiara’, „Tak już bez Ciebie’, czy też „Ona jest taka cudowna”. Nowością tego dnia jest również Aeropiknik, podczas którego będzie można  zapoznać się z profesjonalnym sprzętem lotniczym, wsiąść do szybowca pod okiem instruktora, czy też nauczyć się sterować dronem i wznieść się w powietrze balonem.

Muzyczną zabawę zapewni także grupa BASTA. Twórcy hitów tj. „Hej, czy ty wiesz Kochanie” oraz „Kocham ten stan” zagrają 2 lipca. Imprezie towarzyszyć będzie występ Kuby Kowaliszyna z zespołem Farben Lehre oraz tradycyjny już- konkurs jagodowej potrawy. Dla spragnionych wrażeń czekają tego dnia także survivalowe zabawy na dmuchanych ekspozycjach. Huczne celebrowanie w Chocianowie poprzedzi msza święta z okazji uroczystości Matki Boskiej Jagodnej.

Więcej…

Kobiety zdobywają dolnośląski rynek pracy- OFERTY PRACY

Email Drukuj PDF

Trwa projekt „Kobiety zdobywają dolnośląski rynek pracy”. Młode mieszkanki naszej gminy mają szansę na płatny staż w biurze Fundacji LGD Wrzosowa Kraina oraz w kancelarii prawnej w Lubinie.


Program realizowany jest w ramach Miedziowego Programu Aktywizacji Kobiet i skierowany jest do kobiet w wieku od 15 do 24 lat. Z programu skorzystać mogą osoby bierne zawodowo, bezrobotne, o niskich kwalifikacjach, a także studenci zaoczni oraz osoby niepełnosprawne.  Celem projektu jest skuteczne uaktywnienie uczestniczek do działania i zdobywania nowych umiejętności i kwalifikacji.
- Tereny powiatu lubińskiego i polkowickiego charakteryzuje duży odsetek bezrobotnych kobiet. Wskaźnik zatrudnienia w roku 2015 wynosił zaledwie 36,9%. 
Przy jednoczesnym poziomie bezrobocia w powiecie lubińskim na poziomie zaledwie 6%- informuje Małgorzata Romaniak, specjalista ds. projektów unijnych.
Więcej…

Stop wypalaniu traw

Email Drukuj PDF

Przełom zimy i wiosny to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych.
 

Na terenie powiatu polkowickiego w 2016 roku odnotowano 59 pożarów traw i nieużytków, w wyniku których spłonęło ponad 28 hatraw i nieużytków, a do 30 marca br. powstało już 73 pożarów w wyniku których spłonęło ponad 51 ha. Strażacy apelują o rozwagę  i przypominają, że wypalanie traw jest nielegalne. Grozi za to kara grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych oraz do 10 lat więzienia.  
 
Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności są doskonałym materiałem palnym, co w połączeniu z nieodpowiedzialnością ludzi skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów. Za większość pożarów traw odpowiedzialny jest człowiek. Niestety wciąż wśród wielu ludzi panuje przekonanie, że spalenie suchej trawy użyźni w sposób naturalny glebę, co spowoduje szybszy i bujniejszy wzrost młodej trawy, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne.
Pamiętajmy, że w rozprzestrzenianiu ognia duży wpływ ma wiatr. W przypadku dużej prędkości wiatru i nagłej zmiany kierunku, pożary bardzo często wymykają się spod kontroli i przenoszą na pobliskie lasy oraz zabudowania. Prędkość rozprzestrzeniania się pożaru może wynosić ponad 20 km/h., a szybki bieg to prawie 19 km/h.
 
 (gcrk)

Przedszkole Integracyjne w Chocianowie otwarte!

Email Drukuj PDF

Free Joomla Extensions

InformatorWażne i Pożyteczne


24. czerwca 2017

Imieniny obchodzą:
Danuta, Emilia, Jan