CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Informacja MZGKiM

Email Drukuj PDF
Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chocianowie informuje, iż w okresie Świąt Wielkanocnych tj. w dniach 20.04.2019 r. - 22.04.2019 r. wszelkie awarie oraz uwagi w zakresie utrzymania porządku w mieście należy zgłaszać pod numerami telefonów:

1. Nadzór nad osobami pełniącymi dyżur w zakresie utrzymania porządku w mieście - tel. 534-07-958
2. Awarie - tel. 663-772-100

Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do ofery

Email Drukuj PDF
Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 450 ze zm.) na realizację zadania publicznego.

OFERTA

Policja szuka właściciela telefonu

Email Drukuj PDF
Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach informuje, że w piątek około godziny 18 w Chocianowie przy ulicy Wesołej (okolice jednego z marketów) znaleziono telefon komórkowy marki Samsung J7. Osoby posiadające informacje o właścicielu telefonu proszone są o kontakt z KPP w Polkowice. 

Komunikat ws. akcji strajkowej

Email Drukuj PDF
Trwa piąty dzień akcji strajkowej nauczycieli oraz pracowników obsługi w podległych Gminie Chocianów placówkach oświatowych. Do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej przystąpili nauczyciele w Przedszkolu Miejskim w Chocianowie, Szkole Podstawowej w Chocianowie, Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Trzebnicach oraz w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych. Do strajku przystąpili również wszyscy pracownicy obsługi w Przedszkolu Miejskim w Chocianowie. Pozostałe placówki, tj. Przedszkole z Odziałami Integracyjnymi w Chocianowie oraz Szkoła Podstawowa w Parchowie nie przystąpiły do akcji protestacyjnej.

Sytuacja w szkołach i przedszkolach jest na bieżąco monitorowana. Z przekazywanych przez dyrektorów poszczególnych placówek informacji wynika, że jest ona stabilna. Wszystkim dzieciom oraz uczniom, którzy nie pozostali w domach zapewniana jest opieka i wyżywienie. 

Jesteśmy także przygotowani, by objąć opieką dzieci w ramach działań prowadzonych przez Regionalne Centrum Kultury. Jeśli doszłoby do sytuacji, w której przedszkole i szkoły nie mogłyby zapewnić opieki dzieciom i uczniom pracownicy RCK będą prowadzić zajęcia z dziećmi. O powyższej możliwości będziemy Państwa informować na bieżąco. Sytuacja w powyższym zakresie jest dynamiczna i zmienia się każdego dnia. Dotychczas wszystkim chętnym opiekę zapewniały szkoły i przedszkole.

Ponadto informujemy, że pomimo prowadzonej akcji strajkowej egzaminy gimnazjalne w naszej Gminie przebiegają bez zakłóceń, zgodnie z harmonogramem i uregulowaniami w tym zakresie. Do egzaminy, zarówno w środę i czwartek a także w dniu dzisiejszym przystąpili wszyscy gimnazjaliści. 

InformatorWane i Poyteczne


21. maja 2019

Imieniny obchodzą:
Donata, Jan, Kryspin