CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Pierwszy taki przegląd w gminie

Email Drukuj PDF

Do 3 września można zgłaszać się do Przeglądu Piosenki „Z nutką przez świat”. Muzyczne wydarzenie odbędzie się pod patronatem Franciszka Skibickiego, Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów.

W przeglądzie piosenki udział wziąć mogą soliści reprezentujący przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, parafie, ośrodki kultury oraz inne instytucje. Każdy uczestnik może wykonać w sumie 2 utwory muzyczne, pod warunkiem, że nie przekroczą one 10 minut.

-Jury zwróci uwagę na dobór repertuaru, intonację, dykcję, poziom wykonania, wizerunek sceniczny oraz tzw. ogólny wyraz artystyczny- wymienia Jarosław Polański, prezes Fundacji „Nutka”, która jest inicjatorem wydarzenia. –Wśród mieszkańców gminy Chocianów mamy sporo muzycznych talentów. Mam nadzieję, że tym samym ożywimy naszą społeczność, choć do samego występu zapraszamy także solistów z innych gmin- dodaje prezes.

Więcej…

Przeprowadzka gminnych bibliotek

Email Drukuj PDF

Biblioteczną Filię dla Dzieci w Chocianowie oraz Filię w Parchowie czeka przeprowadzka. Pierwsza z bibliotek przeniesiona zostanie z ul. 3-go Maja 2 do budynku Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie. Natomiast biblioteka w Parchowie przeniesiona zostanie ze Szkoły Podstawowej do budynku Wiejskiego Ośrodka Kultury.

Przeniesienie Filii dla Dzieci do budynku Gimnazjum związane jest ze wznowieniem działalności świetlicy socjoterapeutycznej dla dzieci i dorosłych w pomieszczeniu, w którym obecnie znajduje się filia. Natomiast przeniesienie Filii w Parchowie związane jest z koniecznością opuszczenia zajmowanego lokalu, w związku z jego adaptacją na salę dydaktyczną.

Rozwiązanie zdaje się być korzystne dla obu placówek bibliotecznych, bowiem nowe pomieszczenia będą większe, co da możliwość swobodnego prowadzenia różnorodnych form pracy z czytelnikami.

W chocianowskiej bibliotece i jej filiach w Szklarach Dolnych, Trzebnicach i Parchowie oprócz możliwości korzystania ze zbiorów bibliotecznych,proponujemy czytelnikom także dyskusje nad książką, spotkania autorskie iokolicznościowe, zajęcia literackie i plastyczne, lekcje biblioteczne oraz gry i zabawy dla dzieci-wymienia Jolanta Floryn, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Chocianowie. -Przeniesienie obu filii bibliotecznych, do obszerniejszych pomieszczeń, zapewni czytelnikom wyższy komfort korzystania z placówek bibliotecznych i pozwoli na wzbogacenie oferty kulturalno- oświatowej- dodaje dyrektor.

W wiejskich filiach bibliotecznych- w Szklarach Dolnych, Trzebnicach i Parchowie zarejestrowano w 2016 roku łącznie 295 czytelników, stale korzystających z usług bibliotecznych. Odwiedzili oni placówki biblioteczne 6904 razy, wypożyczając na zewnątrz i na miejscu 3317 książek.W tym samym roku przeprowadzono tam 215 prac kulturalno- oświatowych, w których uczestniczyły 1854 osoby.
 

UWAGA!

Email Drukuj PDF

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 73

Zjawisko – burze z gradem / 3 stopień zagrożenia (najwyższy)

obszar  - województwo dolnośląskie

ważność – od godz. 18.00 dnia 10.08.17 r. do 06.00 dnia 11.08.17 r.

przebieg – prognozuje się wystąpienie burz z gradem, deszcz do 70mm, porywy wiatru do 90 km/godz, możliwe pow. 100 km/godz.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska – 80%

Uwaga Konkurs

Email Drukuj PDF
Do wygrania kamizelki odbalskowe z logotypem Gminy Chocianów oraz kask rowerowy.

Wystarczy, że:
1. Polubisz fanpage chocianow.pl na portalu społecznościowym Facebook i udostępnisz post na swoim profilu;
2. Pokażesz innym, jak spędzasz aktywnie czas w Gminie Chocianów. Wystarczy, że zostawisz zdjęcie w komentarzu pod postem. 

Na Wasze zdjęcia czekamy do 25 sierpnia. 
Więcej…

InformatorWażne i Pożyteczne


17. października 2017

Imieniny obchodzą:
Ignacy, Lucyna, Małgorzata