CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Po raz pierwszy w obcym języku

Email Drukuj PDF

20 osób wzięło udział w I Gminnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Wokaliści wykonali utwory w języku niemieckim, angielskim i francuskim. Najlepsi zaprezentują  się w czasie gminnego święta Dni Jagody już w lipcu.
 

Wokaliści – finaliści etapów szkolnych, rywalizowali w kategoriach soliści i zespoły na poziomach klas I-III i IV-VI szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu gminy Chocianów. Uczniowie zaprezentowali największe muzyczne hity tj. „Vom selben Stern” niemieckiej formacji Ich Und Ich,  czy też francuskie „Aux Champs Elysses”. Młodzi wykonawcy przyznają, że przygotowywania do konkursu trwały długo, ale sprawiły im mnóstwo przyjemności. –Śpiewam od 10 lat i uwielbiam to robić. Najważniejsze to opanować obcojęzyczny akcent i zapamiętać tekst. Reszta jest już kwestią głosu- mówi Adrianna Kowalska, uczennica gimnazjum.
W kategorii solistów klas I-III szkół podstawowych, pierwsze miejsce zajęła Stella Gazda, a tuż za nią uplasowała się Maja Czekalska. Trzecie miejsce przypadło Alanowi Miętusowi.
W kategorii solistów klas IV-VI najwyższa lokata przypadła Aleksandrze Grzebień, drugie miejsce zajęła Julia Sitko, natomiast trzecie miejsce zajął Jakub Czekalski. Wyróżnienie w tej kategorii powędrowało do Natalii Kałuży, za wyjątkową, muzyczną interpretację niemieckiej piosenki „Lieblingsmensch”.
W kategorii gimnazjum, najlepiej zaśpiewała Adrianna Kowalska. Drugie miejsce zajęła Klaudia Wieruszewska. Zespołowo najlepszy popis dała Oliwia Kałuszka i Klaudia Gajek, zdobywając tym samym pierwsze miejsce w tej kategorii. Równie zachwycający występ dała Dominika Palle i Blanka Borawska oraz Alicja Dopierała i Natalia Szajrych.
Jury postanowiło przyznać wyróżnienie dla Jagody Grzelki i Patryka Janickiego z Zespołu Szkół w Chocianowie, których wykonanie szczególnie spodobało się publiczności.
 
Festiwal zorganizowała Szkoła Podstawowa w Chocianowie. Finansowego wsparcia udzieliła Gmina Chocianów, LGD Wrzosowa Kraina, Rada Rodziców przy SP w Chocianowie, Fundacja Vita Regionem oraz Bank PKO BP Oddział Polkowice.
 
 

Sento- Kan na podium

Email Drukuj PDF

Mistrzowskie medale zdobyli nasi zawodnicy w XI Otwartych Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Głuchołazach. To kolejny sukces karateków z Gminy Chocianów.
 

W zawodach udział wzięło w sumie 250 karateków z całego kraju. W konkurencji kata w swoich kategoriach srebrne medale zdobyli: Hania Karney, Amelia Kijewska oraz Igor Gałuszka. Brązowe medali zdobył Maksymilian Skamel, Patryk Jankowiak oraz Mateusz Słota. Bardzo dobry występ zaliczyli również w kategorii seniorów Beata Olewicz zdobywając brązowy medal oraz Piotr Gałuszka, który przywiózł dla Chocianowskiego klubu złoto.
 
-Taki sukces jest dobrą zapowiedzią przed zbliżającymi się 21 maja Międzynarodowymi Mistrzostwami Województwa Śląskiego Silesia Cup oraz najważniejszymi zawodami sezonu - Pucharem Polski Dzieci odbywającym się 3 czerwca w Łodzi- mówi Piotr Gałuszka z chocianowskiego klubu karate Sento- Kan.
W Gminie Chocianów Klub Karate Tradycyjnego Sento- Kan działa od 1985 roku i zrzesza sympatyków karate z całej gminy.
 
Treningi chocianowskich karateków odbywają się w poniedziałki o godzinie 18.15 oraz czwartki o godzinie 16.30 w hali sportowej gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi, przy ul. Szkolnej.
                           
 

Zagłosuj na najlepszego dowódcę OSP

Email Drukuj PDF

Adam Horoszczak- dowódca OSP Parchów został nominowany w plebiscycie „Najlepszy dowódca OSP”. Głosy na naszego reprezentanta można oddawać do 10 maja.

Plebiscyt ogłosił portal dolnośląskie.naszemiasto.pl. gdzie wciąż można oddawać głosy. Można to zrobić wysyłając sms lub poprzez portal społecznościowy Facebook. Można także zagłosować tradycyjnie poprzez logowanie na portalu.

Reprezentant Gminy Chocianów jest dowódcą jednostki straży pożarnej w Parchowie od 2011 roku.  

Głosować możecie tutaj:  http://dolnoslaskie.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/adam-horoszczakosp-parchow,39419,1690937,t,id,kid.html?utm_source=share-nm.

Dzień strażaka w Chocianowie

Email Drukuj PDF

5 maja na chocianowskim rynku odbędą się uroczyste obchody Dnia Strażaka. W programie uroczystości koncert Orkiestr Dętych i pokaz Mażoretek  Miasta Leszna.
 

Uroczystość rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 16.30 w Kościele pw. Św. Józefa Robotnika w Chocianowie. Tuż po niej przewidziany jest uroczysty Apel na Placu Wolności w Chocianowie.

Spotkanie uświetni koncert Orkiestry Dętej OSP Chocianów pod batutą kapelmistrza Wiesława Drożdża oraz ZG Polkowice- Sieroszowice pod batutą kapelmistrza Michała Bety. Tego dnia usłyszymy także koncert Orkiestry Dętej z Miasta Leszna pod batutą kapelmistrza Zbigniewa Śliwy, a także zobaczymy  pokaz Mażoretek Miasta Leszna pod kierownictwem Katarzyny Czyżak.
 
Uroczystość obchodzona jest w ramach Międzynarodowego Święta Strażaków, obchodzonego na całym świecie 4 maja. W Polsce święto obchodzone jako święto zawodowe  od 2003 roku. Uroczystość jest także okazją do m.in. nominacji na wyższe stopnie oficerskie i aspiranckie. 

InformatorWażne i Pożyteczne


24. czerwca 2017

Imieniny obchodzą:
Danuta, Emilia, Jan