CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Macie swoją ulubioną trasę rowerową? Opiszcie ją i zgarnijcie nagrody!

Email Drukuj PDF

Clicktrans.pl zaprasza mieszkańców województwa dolnośląskiego do udziału w konkursie „Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie dolnośląskim”. Wystarczy stworzyć mapę, opis trasy i wygrać do 1500 zł!

Celem inicjatywy jest zachęcenie do aktywności sportowej oraz rozpowszechnienie turystyki rowerowej w regionie dolnośląskim. Konkurs skierowany jest do wszystkich osób powyżej 15 roku życia, które kochają rowerowe podróże.

Więcej…

Ogłoszenie o możliwości złożenia uwag do oferty

Email Drukuj PDF
Ogłoszenie o możliwości złożenia uwag do oferty „Podróż z książką w świat sztuki”

Kliknij aby pobrać dokument

Szczepienia za darmo przeciwko pneumokokom

Email Drukuj PDF

Ministerstwo Zdrowia zachęca rodziców, by zaszczepili swoje dzieci przeciwko pneumokokom. Z darmowych szczepień skorzystać mogą dzieci do 5 roku życia, z roczników 2013- 2016.

Od 20 marca do 29 czerwca rodzice i opiekunowie będą mogli zaszczepić bezpłatnie swoje dzieci przeciwko pneumokokom. Szczepienia obejmują dzieci do 5 roku życia, z roczników 2013- 2016. Wystarczy zgłosić się do swojej przychodni, czy lekarza z dzieckiem na kwalifikację lekarską do 20 kwietnia.

-Szczepienia wykonywane jest za pomocą 10- walentnej szczepionki Synflorix, zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego. Schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w okresie 2 miesięcy- czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia. To ta sama szczepionka, która podawana jest w ramach obowiązkowego kalendarza szczepień. Zarówno pierwsza, jak i druga dawka szczepienia jest za darmo.

Zaszczepić warto, bowiem zakażenia pneumokokowe są przyczyną wielu chorób u dzieci, tj. zapalenie ucha środkowego, zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych, czy też posocznicę pneumokokową.

Szczepić warto, bowiem powszechne szczepienia przeciw pneumokokom wykazują wysoką skuteczność  przeciw Inwazyjnej Chorobie Pneumokokowej. Chronią także przed zakażeniami wywołanymi przez lekoodporne szczepy pneumokoków.
 
 
 
 

Wesołych Świąt!

Email Drukuj PDF

InformatorWane i Poyteczne


20. czerwca 2018

Imieniny obchodzą:
Bożena, Diana, Rafał