CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Ogłoszenie

Email Drukuj PDF
Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty złożonej w trybie art. 19 a ustawy z dn. 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego. 


POBIERZ »

11 listopada w Chocianowie- program

Email Drukuj PDF

Uroczysty przemarsz, wspólne przyśpiewki oraz koncert wokalny Doroty Osińskiej. Tak zapowiadają się obchody 99. Rocznicy Święta Niepodległości w Chocianowie.

 
Uroczystość rozpocznie przemarsz pocztów sztandarowych z Urzędu Miasta i Gminy w Chocianowie na Rynek o godzinie 10.40. Następnie odbędzie się uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny w Kościele p.w. św. Józefa Robotnika w Chocianowie. Tuż po mszy przewidziano wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
 
Wieczorem odbędzie się  koncert Doroty Osińskiej- finalistki programu The Voice of Poland. Koncert odbędzie się w Chocianowskim Ośrodku Kultury o godzinie 19.00.  Wstęp jest bezpłatny.
 

Bezpłatna mammografia dla mieszkanek gminy Chocianów

Email Drukuj PDF

Na bezpłatne badanie mammograficzne mogą liczyć mieszkanki gminy Chocianów, wieku 50- 69 lat. Badanie będzie można wykonać w Chocianowie już 16 listopada.

Mammografia trwa kilka minut, a potrafi ocalić zdrowie i życie. Pozwala wykryć tzw. Zmiany bezobjawowe raka w bardzo wczesnym stadium. Badanie jest bezbolesne i polega na wykonaniu 4 zdjęć rentgenowskich.

Bezpłatne badaniew Chocianowie odbędzie się 16 listopada. Mammobus stanie przy ul. Kasztanowej 5, obok hali widowiskowo- sportowej. Zaproszone są panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu dwóch ostatnich lat, nie miały wykonywanej mammografii.

Zapisy pod numerami telefonu: 42 254 64 10 oraz  517 54 40 04

Organizacja ruchu 1 listopada

Email Drukuj PDF

1 listopada w obrębie cmentarza komunalnego w Chocianowie funkcjonować będą dwa parkingi. Jeden parking przy drodze w kierunku Szklar Dolnych, drugi przy drodze w kierunku Polkowic. Łącznie przygotowanych jest ok 260 miejsc parkingowych, w tym miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Kierowcy proszeni są o niepozostawianie pojazdów na drogach dojazdowych. Parkowanie w miejscach dojazdów do parkingów, może utrudnić sprawne poruszanie się w tym dniu w obrębie cmentarza.

Miejsca wyjazdu i wyjazdu zostaną oznaczone. Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Policja zapowiada coroczną akcję "Znicz", która potrwa do 2 listopada. Policjanci ruchu drogowego sprawdzać będą w tych dniach m.in. trzeźwość kierowców i  stan techniczny pojazdów. 

Zmiana ruchu 1 listopada w obrębie cmentarza komunalnego

InformatorWażne i Pożyteczne


12. grudnia 2017

Imieniny obchodzą:
Joanna, Dagmara, Aleksander