CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Ławnicy poszukiwani

Email Drukuj PDF

Sąd Okręgowy w Legnicy ogłosił  uzupełniające wybory na ławników sądowych. Kandydaci mogą się zgłaszać do 15 czerwca.

 

Sąd Okręgowy w Legnicy ogłosił  uzupełniające wybory na ławników sądowych. Ławnikiem sądowym może zostać osoba, która posiada obywatelstwo polskie i w pełni korzysta z praw cywilnych i obywatelskich i ma ukończone 30 lat. Kandydat powinien mieć nieskazitelny charakter, być zatrudnionym, prowadzić działalność gospodarczą lub mieszkać w miejscu kandydowania co najmniej od roku. Inne warunki, jakie powinien spełniać to brak zdrowotnych przeciwwskazań do pełnienia obowiązków ławnika i co najmniej średnie wykształcenie.
Więcej…

OSP Szklary Dolne oficjalnie z nowym wozem!

Email Drukuj PDF

Ponad 740 tysięcy złotych kosztował nowy wóz strażacki dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Szklarach Dolnych. Wieloletnie starania druhów o nowy sprzęt gaśniczy, wspierał sam włodarz miasta- Franciszek Skibicki Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów. Podczas gminnych obchodów Dnia Strażaka nie brakowało słów wdzięczności za cierpliwość i poświęcenie strażaków.

Więcej…

Chocianowski Budżet Obywatelski

Email Drukuj PDF

Mieszkańcy Miasta i Gminy Chocianów będą mogli zgłaszać swoje projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wnioski zgłoszeniowe propozycji zadań do BO będzie można składać już niedługo. Termin potrwa do 25 maja.

 

Więcej…

Kto ukradł tuje z cmentarza?

Email Drukuj PDF

Skradziono kolejne 35 drzewka ozdobne z chocianowskiego cmentarza. To już kolejny, bezczelny akt wandalizmu na terenie komunalnego cmentarza.  

Więcej…

InformatorWane i Poyteczne


20. czerwca 2018

Imieniny obchodzą:
Bożena, Diana, Rafał