CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

II Chocianowski Festiwal Kolęd i Pastorałek

Email Drukuj PDF
Chór "Soli Deo" wraz z Chocianowskim Ośrodkiem Kultury serdecznie zapraszają na II Chocianowski Festiwal Kolęd i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda!", który odbęzie się w niedzielę, 20 stycznia 2019 roku o godzinie 15 w Kościele św. Józefa w Chocianowie. Podczas festiwalu wystąpią Chór "Cantabile" z Polkowic, Zespół wokalny "Wrzos" z Lubina, Zespół folklorystyczny "Niezapominajki" z Osłej, Chór "Sursum Corda" przy parafii p.w. św. Jadwigi Śl. z Gryfowa Śląskiego oraz Chór "Soli Deo" przy parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Chocianowie. 

Chocianowski Delfinek nieczynny z powodu awarii

Email Drukuj PDF
Podczas rutynowej kontroli technicznej chocianowskiego Delfinka związanej z przeglądami serwisowymi urządzeń technologii, zarejestrowano usterkę centrali wentylacyjnej. W związku z koniecznością naprawy urządzenia basen będzie nieczynny. Obecnie prowadzone są prace serwisowe. Jeżeli usterka zostanie usunięta, pływalnia będzie otwarta zaraz po ogrzaniu się powietrza na hali basenowej (kiedy osiągnie temperaturę 29-30stopni). Działania serwisu są prowadzone w ramach gwarancji.

AKTUALIZACJA: Awaria została już usunięta. Od czwartku basen będzie otwarty według tradycyjnego harmonogramu.

Można składać wnioski na wymianę pieców

Email Drukuj PDF
Burmistrz Tomasz Kulczyński podjął starania w celu uzyskania grantów (dofinansowania) na modernizację systemów grzewczych obejmującą wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła (piece węglowe) na: podłączenie do sieci ciepłowniczej/chłodniczej lub instalację źródła ciepła opartego o OZE (np. pomp ciepła) lub instalację kotłów spalających biomasę bądź paliwo gazowe. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłosił konkurs nr RPDS.03.03.01-IP.01-02-324/18 finansowany z funduszu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa 3 Gospodarka niskoemisyjna; Działanie 3.3 „Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym”; Poddziałanie 3.3.1 OSI „Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – konkurs horyzontalny OSI” Typ 3.3e „Modernizacja systemów grzewczych i odnawialne źródła energii – projekty dotyczące zwalczania emisji kominowej – projekt grantowy”.

Proces aplikacyjny w ramach ww. konkursu związany jest z przygotowaniem znacznej ilości niezbędnych dokumentów, m.in. aktualizacji Programu Gospodarki Niskoemisyjnej Gminy Chocianów, czy specjalistycznych analiz finansowo-ekonomicznych. W związku z powyższym zapraszamy Państwa do składania wstępnych wniosków według załączonego wzoru, służących do oszacowania wysokości tzw. wniosku aplikacyjnego, przygotowywanego przez Gminę Chocianów oraz szczegółowego trybu udzielania dotacji na wymianę źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych przez samorząd.

Wniosek dostępny jest w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów: ul. Ratuszowa 10, lub w wersji elektronicznej: http://chocianow.pl/media/files/Wniosek_mieszkancy_2018_Chocianow.doc

Wnioski można składać w terminie do 25 stycznia 2019 roku w formie pisemnej na adres: Urząd Miasta i Gminy Chocianów: ul. Ratuszowa 10, 59-140 Chocianów, na e-maile: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub osobiście w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Chocianów w godzinach pracy magistratu.

UWAGA:
–  Nie można złożyć wstępnego wniosku na wymianę pieca węglowego na węglowy (bez znaczenia na jego normy), pieca gazowego na gazowy nowszego typu.
–  Nie można złożyć wstępnego wniosku na instalacje już wykonane (posiadające odbiory i zapłacone).

27. Finał WOŚP w Chocianowie

Email Drukuj PDF
Trzydziestu dziewięciu wolontariuszy ze sztabu w Chocianowie będzie kwestować podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Gramy dla dzieci małych i bez focha.", a zebrane fundusze zostaną przekazane na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Kwestowanie rozpocznie się od godziny 8, a finał w Chocianowskim Ośrodku Kultury zostanie zainaugurowany o godzinie 14. HARMONOGRAM 27. FINAŁU WOŚP W CHOCIANOWIE:
 
8:00 - 19:00 - kwestowanie wolontariuszy na terenie Miasta i Gminy
13:30 - pokaz udzielania pierwszej pomocy OSP Chocianów
14:00 - rozpoczęcie Finału w CHOK
14:10 - "Jasełka" dzieci z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Chocianowie
14:40 - Licytacja
15:00 - Występy taneczne grup tanecznych CHOK - 4 grupy oraz pokaz tańca towarzyskiego
16:00 - Jolanta Tarnawa - występ wokalny
16:30 - Schola "Chocianowskie Nutki"
17:00 - 17:15 - Licytacja
17:15 - ZUMBA
17:40 - Licytacja
18:00 - Orkiestra Dęta OSP Chocianów
18:30 - Ognisko Muzyczne CHOK
19:00 - Justyna Markowska - występ wokalny
19:30 - Światełko szczęścia do nieba

Ponadto w programie:

- kącik plastyczny dla najmłodszych - malowanie twarzy
- loteria fantowa
- kawiarenka WOŚP - kawa, herbata, czekolada, ciasto, bigos

InformatorWane i Poyteczne


19. lutego 2019

Imieniny obchodzą:
Arnold, Henryk, Konrad